ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KOCAÇAY ÜZERİNDE EBRU SERGİSİ

KOCAÇAY ÜZERİNDE EBRU SERGİSİ
KOCAÇAY ÜZERİNDE EBRU SERGİSİ
Bu Habere Oy Verin!

Manyaslı ebru sanatçısı Osman Şimşek, suyun üzerinde rengarenk bir görüntü oluşturacağı düşüncesiyle eserlerini birbirine bağlayarak Kocaçay Deresi üzerinde sergiledi.

Emekli öğretmen 67 yaşındaki Osman Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllardır ebru sanatı ile uğraştığını, çok sayıda öğrenci yetiştirdiğini ve eserlerinin ülke genelinde pek çok sergide izlenime sunulduğunu söyledi.

 

XSSSSS

Ebru sanatına yönelik farkındalık oluşturmak için yapılmamış bir etkinliğe imza atmak istediğini ifade eden Şimşek, “Manyas Kocaçay Deresi üzerinde 60 metre uzunluğundaki ebru eserlerimi suyun üzerine yayarak rengarenk bir görüntü oluşmasını arzuladım. Ancak suyun sığ olmaması nedeniyle istediğim sonucu tam olarak alamadım” dedi.

Şimşek, su üzerinde ebru sergisi projesinden vazgeçmediğini belirterek, şunları söyledi:

“Amacım su ve boyanın sanat gücü ile birleştiği eserlerimi dünyada ilk kez suyun üzerinde sergilemek. Kocaçay Deresi’ndeki bu ilk denememde istediğim sonuca ulaşamadım. Eksiklikleri görme fırsatı buldum. Bu eksiklikleri giderip sahillerde ve daha derin sularda görsel olarak renk şölenini yaşatmak istiyorum.”
Ebru sanatçısı Osman Şimşek her yıl Manyaslılar gecesine geliri öğrencilere burs olması amacıyla eserlerini bağışlaması ile de tanınıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha