ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

PES ARTIK!

PES ARTIK!
PES ARTIK!
Bu Habere Oy Verin!

Dolandırıcılar sonunda bunu da yaptılar.

Bugüne değin kendilerini hakim, savcı, polis, asker, vali, kaymakam olarak tanıtıp vatandaşları tokatlayan üçkağıtcılar, i bu kez şehitlerimizi istismar başladı. Sosyal paylaşım sitelerinde Balıkesirli şehitlerimizin isimlerine açtıkları sayfalarda duygu sömürüsü eşliğinde vatandaşlardan yardım talep eden dolandırıcılar, verdikleri banka hesaplarına para yatırılmasını istedi.

Bunlardan biri ise, Hakkari Dağlıca şehitlerimizden 22 yaşındaki Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün adına açılan hesap aracılığıyla yapıldı. Söz konusu hesapta vatandaşlarımız şu mesajla kandırılmaya çalışıldı: “Acımız hala kalbimizi deliyor, geçiyor ve biz başka şehit aileleri ile bağlantı kurabildik ve bu yıl Kurban Bayramı’nı onlara yardımla geçirmek istedik. Allah kabul ederse elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ama bizim gibi düşünen olursa, desteklenirsek daha güzel şeyler olacağını düşündük. Sadece Denizimizin silah arkadaşları değil; bu vatan uğruna can veren şehitlerimiz için. Miktarı önemli değil, hesap adresimize yardımda bulunabilirsiniz. Bayramdan sonra Allah izin verirse isimlerle beraber paraların nereye gittiğine dair çizelge yayınlayacağız.”

VATANDAŞ ŞAŞKIN

Bugüne değin dolandırıcılığın onlarca türüyle karşı karşıya kalan vatandaşlar, şehit isimlerinin kullanıldığını öğrenince şaşkına döndü. “Allah sizi ıslah etsin” demekten başka bir cümle bulamadı.

ŞEHİDİMİZİN KARDEŞİ ULAŞ UYARDI

Olayın dolandırıcılıkla ilgili olduğu anlaşıldıktan sonra söz konusu hesabın kapatıldığı görüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan şehidin kardeşi Ulaş Göçkün ise, vatandaşları şöyle uyardı: “Abimin adına sahte hesaplar açılıp yardım amaçlı para toplanıyormuş. Böyle bir şey yok.  Sizin iyi niyetinizi kullanmaya çalışıyorlar. Sakın sahtekarlara kanmayın.  Abim adına hiçbir yere yardımda, bağışta bulunmayın.”

 

Kaynak: Balıkesirim.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha