ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ŞEHİDİMİZ YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

ŞEHİDİMİZ YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nin Dağlıca kesiminde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan 16 askerden biri olan Bakım Astsubay Çavuş Deniz Gökçün Balıkesir’deki baba ocağına ateş düştü.

Dağlıca Tabur Komutanlığı’ndan operasyona gitmek üzere ayrılan askeri zırhlı araçlardan birinin içinde olduğu bildirilen şehit Astsubay Çavuş 22 yaşındaki Deniz Göçkün’ün şehit düştüğü ailesine açıklandı. Balıkesir Garnizon Komutanlığı yetkilileri, akşam şehidin Adnan Menderes Mahallesi’ndeki evine giderek annesi Ayfer Gökçün ile babası Serhat Gökçün’e acı haberi verdi. Oğullarından iki gündür haber alamayan buna rağmen umutla iyi haberi bekleyen ailesi, acı haberi öğrenince yıkıldı. Şehit astsubayın Ulaş adında bir de kardeşi olduğu öğrenildi.

Dağlıca baskınında şehit düşen Balıkesirli Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün’ün cenazesinin, teşhis için Ankara’da Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) gönderildiği için yarın toprağa verileceği bildirildi. PKK’nın hain tuzağında 15 silah arkadaşı ile birlikte şehit düşen astsubay Deniz Göçkün’ün cenazesinin teşhis edilmesi için Ankara’da Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne gönderildiği öğrenildi. Garnizon Komutanlığı yetkililerinin bu sabah şehidin evine giderek, DNA testi için baba Ferhat Göçkün’den kan örneği aldığı belirtildi. Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şube Başkanı Haydar Filiz, yaptığı açıklamada, “Şehidimiz Deniz Göçkün’ün bugün ikindi namazından sonra toprağa verileceği duyurulmuştu. Ancak şehidimizin cenazesi teşhis için Ankara’ya, GATA’ya gönderilmesi nedeniyle bugüne yetişmeyecek. Edindiğimiz bilgiye göre, Balıkesirli şehitle birlikte GATA’ya gönderilen toplam 6 şehit cenazesi var. Ailelerden alınan kan örneklerinin eşleştirilmesinin ardından cenazeler toprağa verilecek” dedi. Şehit ailesinin yakınları ve komşuları da cenazenin GATA’ya gönderildiğini belirtirken, Göçkün’ün cenazesinin, işlemlerinin tamamlanması halinde yarın Balıkesir’deki Paşa Camisi’nde öğlen kılınacak namazın ardından toprağa verilmesinin düşünüldüğü bildirildi.

SOSYAL MEDYADA DENİZ PAYLAŞIMI

Öte yandan Şehit Deniz Gökçün’ün arkadaşları sosyal medyada paylaşımlarda bulunuyor. Devre arkadaşlarından Serkan Çelik, Murat Başaran’ın ‘Gülümse Anne’ şarkısı eşliğinde şehit arkadaşına veda etti. Göçkün’ün fotoğraflarından oluşan video, “Seni unutmayacağız, unutturmayacağız. Yüreği temiz, kalbi temiz, canım kardeşim, şehidim mekanın cennet olsun” sözleriyle sona eriyor. BAKIM ÇAVUŞU TAMİRDE SANDILAR İbrahim Halil Eroğlu’nun Facebook’taki paylaşımında ise ‘Onlara Ölü Demeyiniz’ başlıklı bir şiir yeraldı. Şehit Göçkün’ün Atatürk’lü, Türk bayraklı fotoğrafının üzerine yazılan şiir şöyle: “Seni ne şartlarda okuttular/ Yoklukta varlığı, var yaptılar/ Ordu okuluna canla yolladılar/ Bakım çavuşu tamirde sandılar/ Deniz Göçkün sana nasıl kıydılar/ İnsanım diyen müsvedde soysuzlar/ Arkalarında gazeteci haçlılar/ Unutulmaz tarihe yazdığın notlar.” – Balıkesir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha