ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER VATANINA VE MİLLETİNE BAĞLIDIR”

“YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER VATANINA VE MİLLETİNE BAĞLIDIR”

Balıkesir Yörük Türkmen Federasyonu Başkanı Sinan Ergüven biz Yörük ve Türkmenler olarak hep bu güne kadar hep devletimizin yanında olduk. Hiçbir zaman devlete karşı gelmediğimiz gibi, Her zaman bu vatanın bu ülkenin birliği çıkarları için elimizden geleni yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Bizim içn asıl olan Vatan birliği millet birliğidir dedi.

BU YIL SÖĞÜT’DE EĞLENCE KISMI OLMAYACAK

Balıkesir Yörük Türkmen Federasyonuna bağlı dernek Başkanları ve üyeleri bu yıl Söğüt’de 734.düzenlenecek Yörük Türkmen şenliği için Dernek binasında istişare toplantısı için bir araya geldiler. Federasyon Başkanı Sinan Ergüven Başkanlığında yapılan istişare toplantısına Nail Akkeçi, Mustafa Akkeçi, Ömer Çandır, BAYŞAD Başkanı Mustafa Kuvancı, Balıkesir Sakatlar Derneği Başkanı Zeki Uslu, Kırım Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Balıkesir Şube Başkanı Av. michael-kors-backpack-wallet Figen Erden Seymen ve yönetim kurulu üyesi Yusuf Akgül’ün katılımı ile yapıldı. Balıkesir Yörük Türkmen Federasyonu Başkanı Ergüven toplantıda yaptığı açıklamada üyelere şunları söyledi. “Bugün burada toplanma sebebimiz, Balıkesir Yörük Türkmen Federasyonu olarak Söğüt’te yapılacak olan Yörük Türkmen şenliklerinde neler yapabiliriz. Bu sene ülkemizin içinde bulunduğu konum itibarı ile farklı bir durumdayız. Güneydoğu bölgesinde olan terör olayları bizleri çok üzmekte. Gerekse seçim dönemine girdiğimiz için hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu sene düzenlenecek şölenlerde eğlence kısmı olmayacak, Folklor ekipleri de olmayacak. Bu seneki etkinlikler sene daha resmi olarak geçecek. Çok fazla eğlence yönü olmayacak. Bu sene folklor ekiplerinin gidip gitmeyeceği Pazartesi günü belli olacak. Ayrıca Altıeylül Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu, nfl-jerseys-for-dogs-size-chart Söğüt Şenlikleri için bize 2 otobüs tahsis etti. Söğüt’e gidecek olan bu otobüslerin nereden kalkacağını halkımıza ayrıca basın yolu ile bildireceğiz.”

YURDUMUZDA VE DÜNYADA BARIŞ İSTİYORUZ

Balıkesir Yörük Türkmen Federasyonu Başkanı Ergüven sözlerinin devamında Yurdumuzda ve Dünyada meydana gelen terör olaylarını kınadıklarını ve bu çalkantılı günlerin sona ererek barış dolu günler beklediklerini belirterek şunları söyledi. “Bu seneki Söğüt şenlikleri Atalarımıza layık şekilde yerine getireceğiz dualarımız ile onları anacağız. Biz Yörük ve Türkmenler olarak hep bu güne kadar hep devletimizin yanında olduk. Hiçbir zaman devlete karşı gelmediğimiz gibi, Her zaman bu vatanın bu ülkenin birliği çıkarları için elimizden geleni yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Bizim için asıl olan Vatanın birliği milletin birliğidir. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarakta bu güne kadar dünyada hep barışı ve huzuru sağlayan ve hiçbir zaman çıkarları için dünyayı sömürmeyen bir milletiz. Milletimiz ile gurur duyuyoruz. İnşallah bu dünyanın çalkantılı günlerinde tekrar dünya daha güzel günlere ulaşacaktır. En kısa zamanda ülkemiz ve Dünya barış içinde günlere sahip olur. buy nfl jerseys black and white quiz by team

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha