ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

1 KUZU KARŞILIĞINDA 1 KAVAL

1 KUZU KARŞILIĞINDA 1 KAVAL
1 KUZU KARŞILIĞINDA 1 KAVAL
Bu Habere Oy Verin!

Kertil’de Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın mahalle ziyaretlerinde karşılaştığı 84 yaşındaki çoban Kemal dede elindeki kavalı 1 kuzu karşılığında aldığını söyledi. Kemal dede dört kavalı olduğunu bunların karşılığında dört kuzu verdiğini söyledi.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın köy ziyareti sırasında tanıştığı Kemal dede kavalıyla başkana mini bir konser verdi.

Kavalı bir kuzu karşılığı satın aldığını ifade eden Ünal, “Çobanlık yaparken kavalın sesine aşık oldum. Öğrenmeye ve kaval almaya karar verdim. Bunu duyan bir arkadaş bir gün kaval getirdi. Kavalı bir kuzu karşılığında vereceğini söyleyince ben de teklifi kabul ettim. Bana o gün koç istese yine vererek alacaktım. Bugün evde 4 kavalım var. 4 kavalı dört kuzuya aldım. Kavalımı yanımdan hiç ayırmam. Çünkü ben onun sesine aşığım. Benim bu yaşta kaval çaldığımı bilen protokol üyeleri ilçede bir etkinlik olduğu zaman çağırıyor, bende onlara kavalımla minik konserler veriyorum” dedi.

84 yaşındaki Ünal, çobanlık yaparken öğrendiği kavalı yanından hiç ayırmadığını, mahallelerine gelen ziyaretçilere de çaldığını söyledi.

 

haberler.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha