ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

65-70 YAŞINDA ANNE OLUYORLAR!

65-70 YAŞINDA ANNE OLUYORLAR!
65-70 YAŞINDA ANNE OLUYORLAR!
Bu Habere Oy Verin!

Pakistan ve Hindistan sınırında yaşayan Hunza Türkleri, kendi adlarını taşıyan ülkede bulunuyor.Hunza Vadisi adıyla bilinen bölge 7.900 kilometre karelik bir alan.Aliabad  Altit dağlarıyla çevrili olan dağlık alan denizden 6 bin metre yükseklikte…

Hunza Türklerinin bulunduğu bölgede Hunza Nehri akıyor. Dağdan gelen buzları taşıyan bu nehir buradaki Türklerin adını taşıyor.

Hunza Türkleri Hun Türklerinden geliyor. Yüzyıllar öncesi buraya gelen bu halk, dağlık alana yerleşmiş.
Tamamen müslüman olan Hunza Türkleri ortalama 110 ile 120 yıl yaşıyor.. Burada 65 yaş yolun yarısı sayılıyor. Kadınlar 65-70 yaş arasında anne oluyor…100 yaşında ölenlere genç öldü deniliyor..

rhtsdjmgfd

Hunza Türklerinin çok ilginç bir yanı da burada hiç kanser vakasının yaşanmaması… Bu Türkler kansere yakalanmadıkları gibi sık rastlanan diğer rahatsızlıklara da uğramıyorlar.

Bunun nedeni denizden 6 bin metre yükseklikte çok yüksek oksijeni olan bir bölgede bulunmaları.. Buz gibi temiz su için kendi ekip biçtiklerini yemeleri..

Hunza’da yetişen kayısının dünyada bir eşi benzeri daha yok… Çok lezzetli olan bu kayısı yazın kurutuluyor ve kışın yeniliyor.

Et ve baharatlı yemekleri çok ünlü.

Hunza Türkleri sadece kendi ürettikleri sebze ve meyvaları tüketiyor. Kendi besledikleri koyun ve inek etini yiyor.Tabi bunlardan elde ettikleri süt ve yoğurt vazgeçilmezleri..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha