ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AKÇAY’I ARTIK SU BASMAYACAK

AKÇAY’I ARTIK SU BASMAYACAK
AKÇAY’I ARTIK SU BASMAYACAK
Bu Habere Oy Verin!

Edremit’te yıllardır esnafların korkulu rüyası olan ve özellikle kış mevsiminde su baskınlarının yaşandığı küçük sanayi sitesinden Çanakkale yoluna kadar uzanan Akçay Caddesi’nde Edremit Belediyesi tarafından yapılan yeniden düzenleme çalışmaları mevsimin ilk yağmurlarında meyvesini vermeye başladı.

645ed

Öncelikle altyapı düzenlemeleri ile yıllardır yaşanan su baskınlarının önüne geçilirken, parke taş kaplaması ile üst yapısı da modern bir görünme kavuştu. Son günlerde etkili olan şiddetli yağışlarda Akçay Caddesi’nde hiçbir sorun yaşanmaması esnaflar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Önceki yıllarda yağmurların kendileri için kâbus olduğunu ve iş yerlerini sık sık su bastığını ifade eden esnaflar, artık hiçbir sorun yaşamadıklarını ve yıllar sonra kış mevsimini endişe duymadan karşıladıklarını söylediler. Akçay Caddesi üzerinde 19 yıldır esnaflık yaptığını kaydeden Erman Akçay, “Bu seneye kadar her kış 2-3 kez su baskınına maruz kalıyorduk. Önceki yıllarda defalarca yetkililere bildirmemize rağmen, ancak bu yıl yapılan düzenlemeler ile yağmur ve çamurdan kurtulduk. Belediye Başkanı Kamil Saka’ya ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da öncelikli ihtiyaçlardan başlayarak Edremit’in sorunlarını tek tek çözdüklerini belirterek “Edremit’in girişinde yer alan Akçay Caddesi’nde yıllardır en büyük sorunlardan birisi olan alt yapı çalışmamızı tamamladık. Özellikle o bölgedeki esnaflarımızın büyük mağduriyet yaşadığı sorunu ortadan kaldırmanın gönül rahatlığı içerisindeyiz. Yaptığımız hiçbir çalışma ile yetinmiyoruz. Durmadan ve yorulmadan çalışmaya ve Edremit’i hak ettiği noktaya taşımaya devam edeceğiz. Altınoluk, Güre, Akçay, Zeytinli ve Edremit merkezindeki mahallelerimiz başta olmak üzere eski köy yeni mahallelerimizde de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha