ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AKHİSAR BALIKESİRLİLER DERNEĞİ 4 YAŞINDA

AKHİSAR BALIKESİRLİLER DERNEĞİ 4 YAŞINDA
AKHİSAR BALIKESİRLİLER DERNEĞİ 4 YAŞINDA
Bu Habere Oy Verin!

10.10.2011 gibi anlamlı bir günde açılışlarını yapan Akhisar Balıkesirliler Derneği 4. Kuruluş yıl dönümünü kutladı. Akhisar’da yaşayan binlerce Balıkesir’liyi bir çatı altında toplayıp birlik,dayanışma ve kültürü yaşatma adına çalışmalar yapan dernekte okutulan mevlüt aynı zamanda şehitlerimiz adına yapıldı.
Dernek başkanı Coşkun Karadaş yaptığı konuşmada “Derneğimizin kuruluş yıldönümü ve bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimiz için yapmış olduğumuz mevlit hayrımıza hepiniz hoş geldiniz. Bu gün derneğimizin kuruluş yıl dönümünü daha görkemli kutlamak isterdik ancak gün geçmiyor şehit haberleri geliyor. Bu vatan için canını veren şehitlerimiz var iken biz böyle sade kutlamak ve şehitlerimiz içinde mevlit okutmayı daha uygun gördük.
Bu vatan için canını veren aziz şehitlerimizi rahmet ile anıyor hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz. İnşallah bu şehitlerimiz için okuttuğumuz mevlit-i şerifi Allah kabul etsin. Katılımlarınızdan dolayı tüm misafirlerimize yönetim kurulum ve şahsım adına hoş geldiniz der saygılarımız sunarız” dedi.

wefasgrdb

Balıkesir’liler Derneği yönetimi özel olarak diktirdikleri yöresel kıyafetler ile gelen misafirleri karşıladı. Hergelen Camii görevlisi İsmail Kızılay, Çiçekli Camii görevlisi Resul Emre´nin okuduğu mevlit ve ilahilerden sonra Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş  dua yaptırdı. Mevlid ve dualarla Birlikte Akhisar Gülbeyaz Restoran´ın hazırlamış olduğu Pilav, Ayran ve Helvayı Dernek Başkanı Coşkun Karadaş Başkan Yardımcısı Şaban Taşkınlar ve yönetim kurulu  dua ile ikramı başlattı. Düzenlenen mevlitten sonra derneğin kuruluşunun 4. Yılı nedeni ile Balıkesirliler derneği yönetimi hep birlikte pasta kestiler.

zdsbxgvb

Akhisar Balıkesirlilerin Düzenlemiş olduğu mevlit hayrına Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mete  Demir, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Akhisar Belediye Başkan yardımcısı Ali Velestin, İlçe Müftüsü Yusuf Eviş, Akhisar Bayburtlular Dernek Başkanı Aydan Akkuş, Akhisar Balkan Göçmenleri derneği başkanı Tunay Gül, Başkan yardımcısı ve Karabulutspor başkanı Hakan Çalışkan Akhisar Erzurumlular derneği onursal Başkanı İrfan Aksoy, dernek başkanı Müslüm Yılmaz, Soma Balıkesir yöreleri Ertuğrul Gazi Eğitim Kültür Sosyal Dayanışma Derneği  (Yörükler Derneği)  yönetim kurulu adına İrfan Atik,  Manisa Kent Konseyi Başkanı İsmail Önay, Akhisar Balıkesirliler Derneği Onursal Başkanı Mustafa Dağlar ve vatandaşlar katıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha