ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ALTINOLUK-AYVALIK ARASI VAPURLAR GELİYOR

ALTINOLUK-AYVALIK  ARASI VAPURLAR GELİYOR
ALTINOLUK-AYVALIK ARASI VAPURLAR GELİYOR
Bu Habere Oy Verin!

Turizmin gelişmesi için ataklar devam ediyor. Körfez halkı için kazançlı ve sürekli turizm oluşması ve çeşitlenmesi için daha yeni yeni projelerin geleceği öğrenildi. 
SARIMSAKLI’DA KİMİN GÜCÜ KİME
YETİYORSA BÖLGEYE O HAKİM OLMUŞ

Geçtiğimiz hafta Ayvalık’ta yaptığı incelemelerde turizm altyapısıyla ilgili ciddi eksiklerin olduğuna dikkat çeken Başkan Uğur, “Sarmısaklı´ya giderek oradaki otelcilerle bir görüşme yaptık. Yüz otelci bir araya gelmiş. Sarmısaklı plajı 150 bin metrekare kumsal. Tam Midilli Adası´nın karşısında, ama burada bir düzen, kontrol, denetim yok. Kimin ne yaptığı belli değil! Kimin kime gücü yetiyorsa düzeni o hakim olmuş. Kimisi mısır, kimisi midye, şemsiye satıyor. Böyle bir karmaşa var. ‘Gelin buraya sahip çıkın, burada bir düzen kurun ve burasının kuralını siz belirleyin’ dediler. Onun üzerine hemen faaliyete geçtik, orası ile ilgili proje hazırlattık. İnsanların en iyi şekilde bu sahillerden istifade etmesini sağlayacağız. Düzensiz olduğu zaman turist de gelmiyor. Edremit´de modern bir havaalanı var. Turist geldiği zaman nerede konaklayacak? Kalacağı yer yok, düzen yok. Yazın gelse terk edip gidecek. Bu nedenle çok iyi projelerimiz var. Bu projelerimizi uygulayacağız” dedi.

TYJKHGJFD

TÜM SAHİLİ DOLANMAKTANSA ARABALI VAPUR DAHA MANTIKLI

Körfez trafiğini denize indirmeyi hedeflediklerini, arabalı vapurlarla Altınoluk-Ayvalık arasında hat kurmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Edip Uğur şunları aktardı: “İstiyoruz ki, Edremit Bölgesi´nin trafiğini denize indirelim. Altınoluk ile Ayvalık arasında vapur seferlerini başlatalım. Hatta arabalı vapur bile çalıştıralım. Çünkü Çanakkale tarafından gelen, Altınoluk´tan İzmir tarafına gidecekse yaz trafiğinde Ayvalık´a 2 saatte ulaşamıyor. İnşallah önümüzdeki yıl Altınoluk´tan veya Narlı altından Ayvalık´a bir arabalı vapur seferi düzenlersek yarım saatte o mesafeyi katedecek. Altınoluk’tan Ayvalık’a gitmek isteyen vatandaş otomobiliyle tüm sahili dolaşmaktansa arabalı vapurla geçmesi daha mantıklı diye dündük” diye konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha