ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’İN ÖNEMİ BÜYÜK!

BALIKESİR’İN ÖNEMİ BÜYÜK!
BALIKESİR’İN ÖNEMİ BÜYÜK!
Bu Habere Oy Verin!

Siyaset tarihi incelendiğinde Balıkesir’in hiçbir zaman hiçbir partinin kalesi durumuna gelmediği görülmektedir.

Bu yüzden her seçimde siyasi partiler için Balıkesir her zaman önem taşımıştır. Önem arz etmesine rağmen bir çok parti Balıkesire Bakanlık vermeyi hiç bir zaman düşünmedi. Yine bir seçim dönemine girdik ve Balıkesir yine siyasi partilerin ciddi önem verdiği bir il . Seçim propagandalarının çok az ilde yapılacak olmasına rağmen AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu 20 Ekim’de, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 11 Ekim’de Balıkesir’de miting düzenliyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de Balıkesir’e gelmesi bekleniyor.

AKP Kaybettiği 1 Vekilliği MHP’den Geri Almak İstiyor

7 Haziran’da 4 milletvekilliğinden 1’ini MHP’ye kaptıran AKP, 1 Kasım’da 4 vekilliği de geri almak istiyor.

Ahmet Davutoğlu’nun 20 Ekim’de Balıkesir’e gelerek halka seslenecek olan İl Başkanı Dinçer Orkan, 1 vekilliği geri kazanmak için gerekli adımları attıklarını söyledi.

Dinçer Orkan: “ Biz ilçeler bazında yaşadığımız kayıplara göre önlem alıyoruz. Bandırma ve Edremit’te ilçe yönetimlerini değiştiriyoruz. Bu yaşadığımız kayıp sadece Balıkesir’den değil Türkiye konjektöründen de kaynaklandı. Balıkesir her seçimde Türkiye genelinden aldığımız oydan 5-6 puan düşük oy alıyordu. So seçimlerde Türkiye genelini yakaladık ama 1 vekilliği kaybettik. 1 Kasım’da geri kazanacağız” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu 11 Ekim’de Balıkesir’de

7 Haziran seçimlerinde 3 milletvekilliğini de koruyan CHP, moncler outlet shoes 1 Kasım seçimlerinde 1. parti olup 4 vekilliği kazanmak ve açığı kapatmak için çalışıyor.
Kemal Kılıçdaroğlu 7 Haziran seçimlerinde büyük önem verdiği ve ilçeleri dahi ziyaret ettiği Balıkesir’e, 1 Kasım seçimleri için de 11 Ekim’de Balıkesir’e gelecek.

MHP Kendine Güveniyor

MHP İl Başkanı Ergun Atıcı, 7 Haziran seçimlerinde Büyükşehir ve merkezdeki 2 Belediye’nin AKP’de olmasına rağmen 1 milletvekilliğini AKP’den aldığını, 1 Kasım’da ise yarışa 2 milletvekili ile başlamalarının kendileri için avantaj olacağını söyledi. Atıcı 1 Kasım’da 3. ve 4.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha