ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BANDIRMA DEVLET HASTANESİ TÜRKİYE 2.Sİ

BANDIRMA DEVLET HASTANESİ TÜRKİYE 2.Sİ
BANDIRMA DEVLET HASTANESİ TÜRKİYE 2.Sİ
Bu Habere Oy Verin!

Bandırma Devlet Hastanesi, 14 ayrı beyin ölümü gerçekleşen hastadan, 8’inin organlarını bağış olarak kazandırarak Türkiye’deki tüm devlet hastaneleri arasında ikinci, Eğitim Araştırma ve Üniversite hastanelerinin dâhil olduğu tüm hastaneler arasında ise beşinci oldu.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr.Ersin ATICI;  elde edilen başarının ekip çalışmasından kaynaklandığını belirterek, yönetim olarak  koordinatörlerimiz Uzm.Dr. Deniz EKREN ve Hemşire Selda Eren Arslantaş başta olmak üzere tüm hastanemiz çalışanlarına, özellikle yoğun bakım ve ameliyathane ekibimize ve bağışçı ailelere çok teşekkür ederiz dedi. Arkadaşlarımızın organ bağışı konusundaki farkındalığı arttırmak için yaptıkları eğitimler ve çalışmalar meyvesini veriyor. Daha önce ilçeler arasında organ bağışı sıralamasında birinci olan hastanemiz, 2015 yılında da bugün itibariyle 8 donörle tüm Türkiye’deki devlet hastaneleri arasında ikinci sırada, Eğitim Araştırma ve Üniversite hastanelerinin dâhil olduğu tüm hastaneler arasında ise 5. sırada yer alıyor olmalarındaki katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Toplam 8 donörden “7 karaciğer, 12 böbrek, 12 kornea, 1 akciğer ve 1 kalp” organ nakli bağışı ile birçok hayatı kurtarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü Unutmayın  “Bir gün her bireyin organ bağışına ihtiyacı olabilir.” Dedi.

Dr.Ersin ATICI;  organ bağışı bilincinin gelişmesinde sağlık görevlilerinin çalışmaları kadar diğer kurumların, yazılı ve görsel basınımızın da desteğinin önemli olduğunu belirterek, Hastanemizde organ bağışlarının artırılması için çalışmalarımız artarak devam etmektedir. Bu konuda bütün servislerimiz arasında tam bir uyum ve koordinasyon bulunmaktadır” diye ifade etti.

 

eylülgazetesi.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha