ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BAŞKAN CAN, CANAN KARATAY’I VATANDAŞLARLA BULUŞTURDU

BAŞKAN CAN,  CANAN KARATAY’I  VATANDAŞLARLA BULUŞTURDU
BAŞKAN CAN, CANAN KARATAY’I VATANDAŞLARLA BULUŞTURDU
Bu Habere Oy Verin!

Ümraniye Belediyesinin Balıkesir’li Başkanı Hasan Can sağlık alanında eğitim ve bilinçlendirme seminerleriyle vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Son olarak, Ünlü Prof. Dr. Canan Karatay, Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde, alternatif tıp ve sağlıklı beslenme konulu bir seminer düzenledi…

Ümraniye Belediyesi, sağlık alanında eğitim ve bilinçlendirme seminerleriyle vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Son olarak, Ünlü Prof. Dr. Canan Karatay, Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde, alternatif tıp ve sağlıklı beslenme konulu bir seminer düzenledi.

ıuyjghbn

Ümraniye Belediyesi, ilçe genelinde sağlık seminerleri konusunda, alanında uzman isimleri vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Birçok ünlü isme hocalık yapan, Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü, İstanbul Bilim Üniversitesi Eski Rektörü, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Ana Bilim Dalları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Canan Karatay, alternatif tıbbın önemli noktalarını ve sağlıklı beslenmenin yolları gibi birçok hususu izleyicilere aktardı.

Diyetisyen olmadığını ifade ederek söze başlayan Prof. Dr. Canan Karatay, “Ben bir kardiyoloji profesörüyüm. Kalp hastası olmayasınız diye uğraşıyorum. Bu hastalıklardan korunmayı halkımıza ve öğrencilerimize öğretmek her hekimin görevidir. Kilo almak, bugün tüm dünyada en önemli sorundur. En gelişmiş ülkelerde dahi en çok yapılan harcama sağlık üzerine yapılan harcamalardır” dedi. Genç ve ileri yaşlarda ortaya çıkan hastalıkların temelinde başta hareketsizlik, kilo almak ve yanlış beslenmek yatıyor diyen Canan Karatay: “ Bu hastalıklar ise hepinizin bildiği gibi; tansiyon yüksekliği, kalp krizi, şeker hastalığı, kanser, alzheimer, eklem ve kas ağrılarıdır. Bütün bunların temelinde ise şişmanlık yatıyor. Yani bu hastalıklar genetik değildir” dedi.

Bütün hastalıkların kaynağının vücudumuza giren şeker olduğunu bilhassa ifade eden Karatay; “Ekmek, pirinç, patates, makarna, baklava, börek, şekerli içecekler, gazlı içecekler ve meyve suları kan şekerini yükseltiyor. Ancak şekeri sadece çay şekeri olarak düşünmemek gerekir” dedi. Doğal tereyağı, soğuk sıkım zeytinyağı, omega üç, Fındık-fıstık-ceviz, baklagiller ve doğal köy yumurtası, peyniri, sütü ve yoğurdu yemeliyiz diyen Canan Karatay, “ Doğal besleneceğiz ve bol bol hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha