ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BİGADİÇ’E 3 FABRİKA BİRDEN GELİYOR

BİGADİÇ’E 3 FABRİKA BİRDEN GELİYOR
BİGADİÇ’E 3 FABRİKA BİRDEN GELİYOR
Bu Habere Oy Verin!

Dünyanın en zengin BOR rezervine sahip Bigadiç artık sanayi kenti olacak.

ETİ Bor İşletmeleri Genel Müdürü Orhan Yılmaz verdiği sözü yerine getirdi. Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, şu anda üç fabrikanın birden yapımının başladığını söyledi.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu yerinde duramıyor. Öylesine mutlu, telefonda sesi öylesine neşeliydi ki. ETİ Bor İşletmeleri Genel Müdürü Orhan Yılmaz’ın verdiği sözü tuttuğunu ve fabrikaların üçünün de birden yapımına başlandığını aktardı. Avcu, önümüzdeki 5-8 yıl içinde yerleşim birimleri arasında çok büyük gelişme gösteren modern ve bor cevherinin dünyadaki tek söz sahibinin Bigadiç olacağının altını çizdi. Başkan Avcu “Üç tane yeni fabrikanın yapımı başladı. Bölgemizde işsiz insan kalmayacak. İleriki yıllarda, ‘2023 Vizyonu’nda Türkiye olarak bordan akaryakıt üretimimiz de başlamış olur. Bazı konuları pek konuşmaya gerek yok. Çünkü bor milletimizin geleceği, gençliğimizin kurtuluşudur. Artık zengin rezervler üzerinde oturan fakir ülke değiliz” dedi.

BOR’UN SÖZ SAHİBİ BİGADİÇ OLACAK

Bigadiç’in borda söz sahibi olacağını, Türkiye’nin borda ‘lider ülke’ olacağını anlatan Bigadiç Belediye Başkanı Avcu “Bigadiç ETİ Bor İşletmelerinin son yaptığı rezerv tespitine göre Bigadiç-Simav arasındaki l60 kilometreye 190 kilometrelik alanda dünyaya 700 yıl yetecek bor rezervlerinin bulunduğu belirtiliyor. Yani Bigadiç borlarının dünyaya 700 yıl yön verecek kapasitede olması bizleri sevindiriyor, mutlu ediyor. Üç yeni fabrikanın 2016 yılı sonuna doğru ya da 2017 yılı başlarında hizmete girmesinin beklendiği bildirildi” bilgisini aktardı.

 

Kaynak: demokratgazetesi.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SADRİ KÖSERİ dedi ki:

    Fabrikalar ne fabrikası olacak anlatılanlardan bir şey anlamadım.. Bor ile alakalı memlekette doğru düzgün fabrika yok ki zaten.. Yıllardır bildiğimiz Bor’un memleketimizde çıkarılıp ihraç edilip 1 ton fiyatına işlenmiş olarak 1 kg olarak geri alınmasıdır..

    Bu bahsedilen Eti Bor işletmeleri kendi alanında 3 işletme katarak mı genişletecek..

    Bu fabrikalarda taşeronları mı çalıştırılacak..

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha