ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HAVUTÇA VE AKIN ”OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ”

HAVUTÇA VE AKIN ”OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ”
HAVUTÇA VE AKIN ”OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ”
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de yaşanan göçük olayı ile ilgili olarak CHP Balıkesir milletvekili Ahmet Akın açıklamada bulundu.

Akın, “Her gün iş kazalarında yaşamını yitiren yurttaşlarımızla ilgili bilgiler yayınlanıyor haber bültenlerinde. İş cinayetlerinde ölümleri “fıtrat” a bağlayan AKP, bu ölümleri izlemekle yetiniyor. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin verilerine göre 2014 yılında ülkemizde iş kazalarında 1886 işçi yaşamını yitirmiştir. 2015 yılının ilk 6 ayında en az 774 işçi yaşamını yitirirken, sadece geçtiğimiz Eylül ayında 177 işçimizi iş kazalarına kurban vermişiz. Türkiye ölümlü iş kazalarında Avrupa’da birinci, dünyada üçüncü sıradadır” dedi.

-Süreci takip edeceğiz

Akın, göçük sürecini takip edeceklerini açıklayarak, “Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Çağış Yerleşkesinde yapımı süren bir inşaatın çökmesiyle dört işçi kardeşimiz ölmüş, iki işçi kardeşimiz de yaralanmıştır. Ölenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı dilerim. Yaralananlara da acil şifalar diliyorum. Balıkesir’de yaşanan bu iş kazası ile ilgili gerekli denetimlerin yapılıp yapılmadığı, gerekli tedbirin alınıp alınmadığına ilişkin soruşturma ve araştırma hiçbir şekilde gecikmeye, savsaklanmaya meydan verilmeden tamamlanarak sonuçları kamuoyuna açıklanmalı, sorumlularından hesap sorulmalıdır. CHP olarak bu süreci yakından takip edeceğimizin bilinmesini isterim” şeklinde konuştu.

-Yasal mevzuat yeterli değil

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ’da açıklamasında “Ülkemizde yaşanan iş kazalarının yüksek oranlarda can kaybına sebep olması, gerekli hassasiyetlerin gösterilmemesi, yasal mevzuatların yeterli olmaması bugün bu acı olaylara sebebiyet vermektedir. Gerekli ve yeterli önlemlerin alınmadığı iş kazaları sonucu birçok aile perişan olmaktadır” dedi. CHP olarak her zaman işçinin, emekçinin, ezilenin yanında olduklarının altını çizen Havutça “Haksızlığın, zulmün ve adaletsizliğin karşısında olduk. Yasal düzenlemelerin yapılması ve gerekli önlemlerin alınması noktasın işçi ve emekçiye yönelik sosyal devlet ilkesiyle yaklaşmayan bir iktidarla karşı karşıyayız. Bu acı tabloların büyüklüğü bizlere iktidarların insan hayatına verdiği değeri net bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu acı olayda hayatını kaybeden emekçi kardeşlerimize Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerim ”ifadesini kullandı.
İlkhabergazetesi.tv

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha