ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HAYATI RENKLİ VE CANLI TUTUYORLAR

HAYATI RENKLİ VE CANLI TUTUYORLAR
HAYATI RENKLİ VE CANLI TUTUYORLAR
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Macera Kulübü geçtiğimiz hafta sonu, Yaylacık Mağarası Keşfi  ve Gören Deresi yürüyüşü etkinliği için 39 kişilik bir grupla Balıkesir’in Deliklitaş köyünden 17 kilometrelik  bir yürüyüşle yeni bir maceraya atıldılar. 

JLKŞLH
Aralarında fotoğraf sanatçılarının da bulunduğu ekip Gören Deresi yürüyüş parkuru boyunca doğa fotoğrafları çektiler. Öğle saatlerinde Yaylacık Mağarasına ulaşan BSM Macera Kulübü öğle yemeğinin ardından öncelikle dört profesyonel dağcı ile mağaranın keşfi için hazırlıklarını yapıp, güvenliği aldıktan sonra ekipmanları ile Yaylacık Mağarasına girdiler.Yaklaşık 300 metre ilerleyebilen ekip sonrasında mağaranın bitmesi üzerine geri döndü. Mağara keşfini bitirip önlemini alan dört keşifçi mağaraya girmek isteyenleri üçerli gruplar halinde mağaraya soktu.

Mağaradan çamur içinde çıkan macera severler üzerlerinin kirlenmesine rağmen yaşadıkları heyecan dolu anlar dolayısıyla çok mutluydular. Mağara keşfi sonrası yürüyüşe devam eden ekip yaklaşık 4-5 kilometre sonra Gören deresi kıyısında bulunan 20 metrelik bir kayaya tırmanış yaptıktan sonra güvenlik ekipmanlarını hazırlayıp kayadan iple iniş aktivitesi gerçekleştirdiler. Dağlardan tepelerden bitiş noktasına gelen macera severleri gün boyu yağan yağmur da yavaşlatamadı. Etkinlik sonunda köyde hazırlattıkları yayık ayranlarını yudumlayan ekip yeni bir macerada buluşmak üzere köyden ayrıldı.

RYDTFUYGIHLJN

Aralarında lise öğrencilerinden, üniversite öğrencilerine;mühendislerden esnaflara kadar geniş bir meslek dalına sahip ve ortalama yaş grubu 20-35 yaş aralığı olan kulübün üyeleri etkinlik sonrası yaptıkları açıklamada amaçlarının Balıkesir de ki gençleri bir araya toplayıp doğayla buluşturmak ve ölü zamanlar geçirdikleri kafeteryalardan ve teknoloji bağımlılığından uzaklaştırmak olduklarını söylediler. BSM Macera Kulübü üyeleri “Balıkesir’de yapacak bir şey yok diyenlere inat etkinliklerimiz artarak devam edecek” diyerek konuşmalarını bitirdiler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha