ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KUZEY ÇEVREYOLU GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR

KUZEY ÇEVREYOLU GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR
KUZEY ÇEVREYOLU GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir-Çanakkale İllerini kapsayan 1/100.000’lik Çevre Düzeni Planı mahkemelik oldu. Plan kapsamındaki Kuzey Çevre Yolu’nun da devleti en az 100 milyon lira zarara uğratacağı ileri sürülerek açılan dava sayısı 46’ya ulaştı.

Uzun zamandır Balıkesir kamuoyunu meşgul eden 1/100.000’lik çevre eylem planına bağlı olarak, Kuzey Çevre Yolu’nun iki tünel, iki viyadük ve iki alt geçiş yapılacak. Bu olası projenin devleti 100 milyon lira civarında zarara uğratacağı ve bu çevre yolunun yapılmaması için çok sayıda davalar açıldı.

Konuya ilişkin Mimarlar Odası Genel Merkezi, Şehir Plancıları Odası Genel Merkezi ve Harita Mühendisleri Genel Merkezi olmak üzere kurum ve kuruluşlar ile çok sayıda bireysel davaların açıldığı ve bu sayının 46’ya ulaştığı öğrenildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni Boğaz Evleri, Vali Konağı altından geçirilmesi planlanan yolun yapılmaması için çok yönlü çalışmaların olduğu da aktarıldı.

CHP Milletvekili Namık Havutça “Bu Balıkesirlinin başına bela olan 1/100 binlik çevre eylem planını Türkiye büyük Millet Meclisi’ne taşıyacağız. Bu konuda soru önergesi de vereceğiz. Devletin zarara uğratılmaması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

YOL ŞAMLI YOL KAVŞAĞI ÜZERİNDEN YAPILMALI

Kuzey çevre yolunun Şamlı yol kavşağının bir hayli üzerinden en mantıklı proje olması gerektiğini dile getiren CHP Milletvekili Havutça “Üç-beş yıl sonra yeni Vali Konağı altından geçecek çevre yolu şehrin ortasında kalacak.
En az 50 yıl sonrası düşünülerek projeler yapılmalıdır. Böylece iki de bir yol yapmak için devletin, milletin ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını boşa harcatmayacağız.

Çevre yolu denilen yollar şehirlerin dışından geçer. Bütün olumsuzluklar düşünülerek çevre yolu yapılır. Bunun arkasındaki kötü niyeti de araştıracağız” diye konuştu.
Balıkesirdemokrat.com. moncler outlet shoes t

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha