ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

MELKİ’YE RAĞBET BÜYÜK

MELKİ’YE RAĞBET BÜYÜK
MELKİ’YE RAĞBET BÜYÜK
Bu Habere Oy Verin!

Köylülerin topladıkları çam melkileri daha pazara getirilirken girişte adeta kapışıldı. Kilosu 5 liradan satılan melki kanser ve alerjik hastalıklara iyi geliyor.

Türk insanı yıllardır melki yemesini sever. Melkinin tadı da çok güzel ve şu an pazarlarda kapışılıyor.

ZAMANINDA ZABITA EL KOYUYORDU

Bir zamanlar Belediye tarafından zehirli zannedilerek toplatılan, hatta bazı zabıta memurları tarafından “imha edeceğiz” diye el koyulan melkiler şimdi çoğu hemşehrimizin pazarlarda en çok ilgi gösterdikleri bir ürün. Artık bilinçlenen belediye zabıtaları melki satanlara dokunmuyor. Vatandaşlar melkileri dağlarda çamlar ve çalılıklar arasında toplayıp evlerinde pişirip yiyorlar. Bunun yanı sıra pazar yerlerinde de şu an kilosunu 5 liradan satmaya başladılar. Melkinin tadını bilen vatandaşlar kilo kilo melki almak için koşuşuyorlar.

ETYR5DKLJ

MELKİLER EGE TIP’DA ANALİZ EDİLMİŞ

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Laboratuarı’nda analiz ettirildiği belirtilen melkilerin satışını yapan ve Basınıı bilgilendiren Ramazan Ünder “Melki insan vücudunu botoks etkisi yaparak dirençli haline getirir. İnsan vücudundaki donmuş yağları eritip zindelik verir. moncler outlet sale Çok fazla olmasa da kansere de iyi yapıyor. Yani çam melkisi dağda ocak yakarak, üzerine tuz atıp közleme yapılarak yenmesinin de çok lezzetli olduğu bilinenler arasındadır” bilgisini aktardı.

 

Recep Aslandur –

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha