ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

MUHARREM AYI’NIN MENÜSÜ ”KARDEŞLİK” OLDU

MUHARREM AYI’NIN MENÜSÜ ”KARDEŞLİK” OLDU
MUHARREM AYI’NIN MENÜSÜ ”KARDEŞLİK” OLDU
Bu Habere Oy Verin!

Belediye Başkanı Hasan Can, Kazım Karabekir Cem Evi ve Kültür Derneğinde verilen Muharrem ayı iftar yemeğinde, Alevi vatandaşlarla bir araya geldi. İftarın ardından konuşan Başkan Hasan Can, bu aylarda kardeşliğin kaçınılmaz olduğun ifade etti.

“Şehrullahi’l-Muharrem” olarak meşhur olan ve “Allah’ın ayı Muharrem” olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin bollaştığı bir aydır.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Muharrem ayı vesilesiyle Kazım Karabekir Mahallesi Cem Evi ve Kültür Derneğinde verilen yapılan iftar yemeğinde Alevi vatandaşlarla buluştu. İftar yemeğine Başkan Hasan Can’ın yanı sıra, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları Salim Çetinkaya, Muharrem Balık ve Sevgi Muslu, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Emin Mollaoğlu, İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcıları ve Ümraniyeli Alevi vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN HASAN CAN: “BU AYLARDA EN ÇOK İHTİYACIMIZ OLAN BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİKTİR”

İftar yemeği sonrasında bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Muharrem Ayı’nın öneminden bahsetti. Konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Hasan Can, muharrem ayının kardeşliğin pekişmesine vesile olduğunu ifade etti. Tarih süreç içerisinde kimi zaman Alevi ve Sünniler arasına nifak tohumları ekilmeye çalışıldığını hatırlatan Başkan Hasan Can, Alevi ve Sünnilerin aynı topraklar üzerinde barış ve kardeşlik içerisinde bugüne kadar yaşadıklarını ve aynı kardeşlik duyguları çerçevesinde yaşamaya devam edeceklerini belirtti. Başkan Hasan Can, konuşmasında Ümraniye Belediyesi olarak hiçbir ayırım yapmaksızın, tüm vatandaşlara hizmet götürmek için canla başla çalıştıklarını ifade ederek, aynı samimi yaklaşımla hizmet vermeye devam edeceklerini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha