ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

OTOBAN GÜN YÜZÜNE ÇIKMAYA BAŞLADI

OTOBAN GÜN YÜZÜNE ÇIKMAYA BAŞLADI
OTOBAN GÜN YÜZÜNE ÇIKMAYA BAŞLADI
Bu Habere Oy Verin!

Karacabey-Susurluk arasındaki yapımı süren otoban yolu net olarak gün yüzüne çıktı. 2016 yılında Karacabey-Susurluk arası bitecek.

İzmir-İstanbul arası otobanın Karacabey-Susurluk ayağı da 2016 yılında tamamlanacak. Dilova-Bursa arasının bittiği, ancak trafiğe açılmadığı, Karacabey-Susurluk arasındaki yolunda bitirileceği ve 2017 yılının sonunda tümü bittiğinde trafiğe açılacağı kaydedildi.

Astaldi firması yetkilileri de Balıkesir-Edremit yol kavşağı arasındaki yolu da Nurol İnşaat firmasının 2016 sonunda yolu bitirecekleri aktarıldı. Nurol İnşaat firmasını yol yapımında viyadükler ile tünel inşaatlarının son derece ağır gitmesine yağışların engel olduğunun altı çizildi.

Otobanın Şamlı ile Savaştepe arasındaki bölümün coğrafi yönden engebeli ve dağlık-kayalık arazi yapısından dolayı zaman kaybı olduğu dile getirildi.

Ayrıca viyadük yapımlarında yolun çabuk olması sağlanırken, tünel yapım-larında son derece zaman kaybı olduğuna değinen yetkililer “Yol yapımlarında işin ağırlaşmasına, hatta gecikmeye neden olmasının en büyük sebep-lerinden birisi arazi koşullarıdır. Kayalık zeminlerde, arazi yapılarının çok engebeli olduğu alanlarda yol yapımı son derece güçleşir. Bu güç koşullarda bazı alanları Viyadüklerle aşıyoruz. Ancak Tünel yapımlarında Köstebek Makinenin elmas denilen bıçakları dahi sert kayalıklarda hasar görüyor. Bu nedenle işler ağırlaşıyor” diye konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha