ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ROMAN OLDUKLARI İÇİN Mİ HİZMET GİTMİYOR?

ROMAN OLDUKLARI İÇİN Mİ  HİZMET GİTMİYOR?
ROMAN OLDUKLARI İÇİN Mİ HİZMET GİTMİYOR?
Bu Habere Oy Verin!

Ayvalık’ın Altınova mahallesinde bulunan TOKi evlerinde yaşayan vatandaşlar 2 yıldır elektriksiz yaşıyor. Bazıları kaçak elektrik kullanmak zorunda kalıyor. Konutlarda yaşayan vatandaşlar kış gelmeden sorunlarına çözüm bekliyor.

Ayvalık İlçesi, Altınova mahallesi’nde, büyük bölümünde romanlar’ın yaşadığı toki evlerine 2 yıldır elektrik verilmemesi, tepkilere neden oluyor. Bu konutlarda yaşayanlar daha önce üç evde yangın çıkmasına rağmen her türlü tehlikeyi göze alarak kendileri gibi romanlar’ın yaşadığı yakın evlerden kaçak olarak çektikleri elektriği kullanıyor.

Toki’ nin alt gelir grubu aileler için yaptığı Altınova mahallesi Topçu çukuru mevkii’ndeki konutlar, iki yıl önce kurayla hak sahiplerine teslim edildi. Çoğunda roman vatandaşların oturduğu kaloriferli  konutlara, elektrik ve su bağlanmadı. Kapatılan Altınova Belediyesi, yaşanan sıkıntılar üzerine buradaki konutlara şebeke suyu bağlanmasını sağladı. Ancak, aradan geçen 2 yıla rağmen konutların hiçbirine, her türlü tesisatı bulunmasına rağmen Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından elektrik bağlanmadı.

ÇARE: KAÇAK HAT ÇEKİYORLAR

Konutlarda oturanlar çareyi, diğer romanlar’ın yaşadığı yakındaki yerlerden kaçak elektrik çekmekte buldu. Ancak, bugüne kadar kaçak elektrik nedeniyle bu evlerden bazılarında yangın çıktı. Romanlar’dan birine ait bir at da otluk alandan geçen kaçak elektrik çekmekte kullanılan kablolardan birini ısırınca akıma kapılıp, telef oldu. Ancak, tüm bu tehlikelere rağmen Toki konutlarında yaşayan romanlar,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha