ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YÖRÜK VE TÜRKMENLER ALACA MESCİT’TE TOPLANDI

YÖRÜK VE TÜRKMENLER ALACA MESCİT’TE TOPLANDI
YÖRÜK VE TÜRKMENLER ALACA MESCİT’TE TOPLANDI
Bu Habere Oy Verin!

Türkiye’nin çeşitli illerinden Balıkesir’e gelen Yörük ve Türkmenler, “Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü”nü Balıkesir’den Kuva-i Milliye anıtının önünden başlattılar.

Balıkesir de buluşan Yörük ve Türkmen temsilcileri, Alacamescit Camii önünde basın açıklaması yaptı. Türkiye’nin çeşitli illlerinden gelerek Balıkesir’de buluşan Yörük ve Türkmenler birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Kuvay-i Milliye hareketinin başladığı Alacamescit Camii önünde basın açıklamasını Türkiye Yörük Türkmen Birliği Genel Sekreteri Fahrettin Beşli okudu.

Beşli; Türkiyenin tarihin en çetin sınavlarından birisini verdiğini söyledi. Terör belası ve karanlık ellerin Türkler üzerinde oynamaya çalıştığını Yörük ve Türkmenlerin oynanmak istenen oyunlara sessiz kalmayacağını,gerektiğinde üzerlerine düşen görevi tarihte olduğu gibi gelecektede yapacaklarını söyledi. Türkiye Yörük ve türkmen Birliğinin bu bilinçle yola çıktığını, milli birlik ve beraberliği yeniden kurmak ve muhafazasına örnek teşkil edecek çalışmalara hız vereceklerini söyledi. Sadece Türkiyenin değil, Irak,Suriye,Azerbeycan ve Doğu Türkistan başta olmak üzere tüm Türkmenlerin güvenliğini dert edindiklerini söyledi.

BDFSHRJTDM

Törene Altıeylül Belediye Başkanı yrd. Mesut Eray ve bazı sivil toplum örgütlerinin başkanları da katıldı.

Alaca mescit önündeki törenden sonra Balıkesirde biraraya gelen Yörük ve Türkmenler Bursa ya hareket ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha