ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ZEYTİN İÇİN GELDİLER

ZEYTİN İÇİN GELDİLER
ZEYTİN İÇİN GELDİLER
Bu Habere Oy Verin!

Ayvalık ilçesinde bir zeytin işleme ve zeytinyağı üretim firmasına ait tesiste konuk edilen Çinli satış temsilcileri, zeytinin tüketiciye gidene kadar olan her aşamasında yapılan işlemleri gördüler, bizzat emek verdiler.

Ayvalık’taki zeytin işleme ve zeytinyağı üretim tesisine gelen 25 kişilik heyete ilk olarak üretim çalışmaları hakkında bilgi verildi. Daha sonra zeytinyağı tadımı yaptırılan gruba, zeytin bahçesine götürülerek zeytin hasadı uygulamalı olarak gösterildi.

Başlarına zeytin dalından yapılmış taçları ve işçilerin kullandığı tülbentleri takan, yöresel giysiler giyen Çinli kadınlar, ellerindeki sepetlere ağaçlardan zeytin topladı. Zeytinyağı fabrikasında üretim aşamalarını izleyen konuklar, topladıkları zeytinleri hazneye boşalttı. Tarladan sofraya zeytinyağının üretim aşamalarına tanıklık eden Çinli konuklara, adlarına özel etiketler bastırılmış şişelerde sıkılan yağlar hediye edildi.

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) Yönetim Kurulu Üyesi de olan firmanın Ayvalık Operasyon Müdürü Mehmet Cavlı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, konuk ettikleri heyetin, ürettikleri zeytinyağının Çin’de dağıtımını yapan distribütörler olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha