ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ZEYTİN MARMARA’DAN SORULACAK

ZEYTİN MARMARA’DAN SORULACAK
ZEYTİN MARMARA’DAN SORULACAK
Bu Habere Oy Verin!

Zeytin üretimi ve işlenmesinde daha çok söz sahibi olmak için büyük çaplı katılımın sağlandığı Marmara bölgesini kapsayan dernek kuruluyor.

Marmarabirlik öncülüğünde Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ’daki ilçe ziraat odaları, ticaret borsaları, ticaret ve sanayi odalarının katılımıyla üreticiyi ve sektörü temsil edecek bir dernek kurulacak.

Marmarabirlik ‘ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ’da faaliyet gösteren ziraat odaları, ticaret borsaları, ticaret ve sanayi odalarının başkanları, birliğin Başköy mevkiindeki entegre tesislerinde bir araya geldi. Derneğin Bursa merkezli olmasına karar verilen toplantıda, taslak ile tüzük çalışmaları ele alındı ve geçici yönetim kurulu belirlendi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, toplantıda yaptığı konuşmada, söz konusu derneğin kurulması için görüş birliğine varıldığını belirterek, sektörün geleceği için güç birliği oluşturmak gerektiğini vurguladı.

Asa, “Hepimiz aynı geminin içindeyiz. Sektör sorunlarının çözümü için bölgede her kesimi temsil eden resmi bir oluşuma ihtiyacımız var. Bunun için öncelikle yasal bir zeminde buluşmamız gerek. Bir an önce harekete geçerek bir dernek oluşumuna gitmeliyiz. Yapacağımız çok iş var. Başta sofralık zeytine teşvik verilmesi, Dahilde İşleme Rejimi kapsamında ithalata izin verilmemesi, ihracatın daha fazla desteklenmesi gibi önemli konular bizleri bekliyor” ifadelerini kullandı.

Toplantıda oluşturulan geçici yönetim kurulu,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha