ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR KYK’DA ÖĞRENCİ EYLEMİ !

BALIKESİR KYK’DA ÖĞRENCİ EYLEMİ !
BALIKESİR KYK’DA ÖĞRENCİ EYLEMİ !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de KYK yurdunda kalan kız öğrenciler yemek sırasında oluşan uzun kuyruklara isyan ederek eylem yaptı.

Balıkesir Üniversitesi hak arama mücadelesiyle kaynamaya devam ediyor. 11 Kasım Çarşamba günü yaklaşık 300 kişi KYK erkek yurdunda günlerdir akmayan sular için rektörlük önüne yürümüşlerdi ve eylemleri kazanımla sonuçlanmıştı. Ardından ulaşım zamları nedeniyle bir araya gelen yaklaşık bin öğrenci Balıkesir’de bir yürüyüş düzenleyerek ulaşım zamlarının geri alınmasını talep ettiler. Bu eylem de Balıkesir kamuoyunda geniş bir yankı uyandırdı.

Dün de kız öğrencilerin kaldığı KYK yurdunda yemek sırasının uzunluğu nedeniyle eylem meydana geldi. Eylemin yemek sırasında fenalaşan bir öğrenci nedeniyle patlak verdiği öğrenildi. Öğrencilerin uzun zamandır yemeklerin pahalılığı, yemek sırasının dış kapılara kadar uzaması nedeniyle rahatsız olduğu belirtildi. Ayrıca daha önce yurt yönetimi tarafından verilen fişleri biriktirip kullanmadıkları fişleri daha sonra kullanabiliyorlardı. Öğrenciler bu uygulamanın kalkmasıyla da mağdur olduklarını belirttiler.

Eylem sonrasında yurt müdürü öğrencileri yurt bahçesinde toplayarak konuştu ve yurt  yönetimi ile öğrenciler arasında toplantı yapılacağı öğrenildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha