ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’DE MEYDAN DAR GELDİ

BALIKESİR’DE MEYDAN DAR GELDİ
BALIKESİR’DE MEYDAN DAR GELDİ
Bu Habere Oy Verin!

Ak Partinin tek başına iktidara gelmesi Balıkesir Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda kutlandı.

Seçim otobüsü üzerine çıkarak partilileri selamlayan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Milletvekilleri Kasım Bostan ve Mahmut Poyrazlı’ya meydanı dolduran partililer tarafından büyük sevgi gösterilerinde bulunuldu. Milletvekili seçilen Kasım Bostan, Balıkesir’i Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi. Milletvekili Mahmut Poyrazlı ise konuşmasını ‘Hak olan davada zafer muhakkaktır’ sözü ile özetledi.

Kısa bir konuşma yapan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, “Sözlerimin başında Bismillahirrahmanirrahim diyorum. Allah’ın adıyla inşallah ve hepinizin de bildiği gibi bizim besmelemizi bile çekemediler. Biz 1 Kasım çalışmalarına başladığımızda bu seçim sürecine ilk günkü aşkla haydi bismillah dedik. Bismillahımızı bile çekemediler gördünüz ama biz ne dedik. Şarkımızdaki gibi inandık Hakka güvendik halka dedik” dedi.

kjgfhgf

MEŞALELER “UĞUR” İÇİN YANDI

Zafer kutlamasında konuşan Balıkesir Büyükşehir Beleidye Başkanı Edip Uğur’un anons edilmesi ile birlikte meydanda bulunan partililer meşaleler yakarak Başkan Uğur’a eşlik etti. Başkan Uğur, “Bu yol milletin yolu. İşte milletin yolunda Hakk’ın desteğiyle, Cenabı Allah’ın inayetiyle 1 Kasım bu millete bayram oldu. Bizim liderimiz Recep Tayip Erdoğan dik duruyor. O dik durdukça biz de dik duruyoruz. Bu millet büyük bir millet olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu millet siyasi istikrardan yana oy kullandı. AK Parti’yi yeniden, iki kişiden bir kişi; yüzde 50 oyla tek başına güçlü bir şekilde iktidar yaptı. Balıkesir’de de hemşehrilerimizin teveccühüyle AK Parti oylarını arttırarak, 7 Haziran’dan 1 milletvekili daha fazla çıkardı. Hepinizden Allah razı olsun. Biz dedik ki; milliyetçilik lafla olmaz, vatanseverlik lafla olmaz. Lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor. Çalışmakla olur, hizmetle olur dedik. Balıkesirliler de bunu takdir ettiler. Hepsinden Allah olsun. Şimdi artık Ankara’da güçlü bir hükümet olacak. İşte Türkiye 4 aylık kaos ortamından çıkıyor. Siyasi istikrar olduğundan ekonomik istikrar da arkasından geliyor. Şimdi Ali Hikmet Paşa Meydanı’ndan sesleniyoruz; Avrupa duy sesimizi, İsrail duy sesimizi, Pensilvanya duy sesimizi duy sesimizi. Biz şu an AHP’de nasıl bayram yapıyorsak şu anda Gazze’de, Filistin’de, Suriye’de, Bosna Hersek’te, Endonezya’da, Mynmar’da her yerde insanlar bayram yapıyor” dedi.

Başkan Uğur, omuzlarındaki yükün daha da arttığını söyledi. Uğur, “Biz Ak Parti olarak olumlu bir partiyiz. Burada toplanan binlerce insan, program bitince sakin bir şekilde evlerine gidecekler. Büyük olan Allah, büyük olan sizlersiniz. Bizi bu makama getiren sizlersiniz. Teşkilatımız, il başkanımız, ilçe başkanlarımız, gençlik kolu, kadın kolu başkanlarımız, milletimiz sağolsun, hepsinden Allah razı olsun. Sağolsun milletvekili adaylarımız gece gündüz demedi çalıştı. İl teşkilatımız, ilçe teşkilatlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, belediye başkanlarımız hepsi çalıştı. Bakın şimdi omuzlarımızdaki yük daha da arttı. Hükümette iktidarımız güçlü, yerel yönetimlerde iktidarımız güçlü. Bundan sonra daha çok çalışacağız, bu millete hizmet edeceğiz. Balıkesirlilere hizmet edeceğiz. Gençlerimizi düşünüyoruz. İstiyoruz ki gençlerimiz ve çocuklarımız daha iyi bir Balıkesir’de yaşasın. Şehit kanlarıyla sulanmış topraklardayız. Allah onlardan razı olsun. Bir taraftan terör dolayısıyla bu topraklar bölünmesin diye askerlerimiz, polislerimiz şehit oluyor. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Hepsini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Atalarımız, şehitlerimiz bizim için, huzurlu geleceğimiz için, refah içinde yaşamamız için şehit oluyor, kan akıtıyor. Biz de geleceğimiz, çocuklarımız, gençlerimiz için istiyoruz ki daha iyi Balıkesir ve ülke bırakalım. Bütün amacımız bu. Çok sevinçliyiz, çok mutluyuz. Allah gazanızı mübarek etsin. Allah hepinizden razı olsun. Allah bizi mahcup etmesin. İnşallah bundan sonra da AK Parti başarıdan başarıya koşacak. 2023 hedefimiz, arkasından 2071 işte geliyor. İnşallah başarılarımız devam edecek. Bizler doğru yolda olduğumuz müddetçe, güzellikler yaptığımız müddetçe, milletimizin istediğini yaptığımız müddetçe, milletin desteği de bize devam edecek” şeklinde konuştu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha