ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BAŞKANLAR KONUŞTU

BAŞKANLAR KONUŞTU
BAŞKANLAR KONUŞTU
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de siyasi parti il Başkanları seçim sonuçları hakkında değerlendirme yaptı. AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, CHP Balıkesir İl Başkanı Mete Erol ve MHP Balıkesir İl Başkanı Argun Atıcı 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi.

Dinçer: Halkımız İstikrar Dedi

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, “Hedefimiz 7 Haziran’da kaybettiğimiz bir milletvekilliğini geri almaktı. Daha da önemlisi tek başına iktidara gelmekti. Bir milletvekilliğini geri alsak bile iktidar olmadığınızda bunun pek bir önemi kalmıyordu. Halkımız seçimde istikrardan yana oy kullandı. Balıkesir’de bugüne kadar ulaştığımız en yüksek oya ulaştık. 361 bin 612 seçmen AK Parti’ye oy verdi. 7 Haziran’a göre oyumuz 56 bin arttı. 2011’deki gibi 4 milletvekili çıkardık. Tek başına iktidar olduk. Şimdi halkımızın güvenini boşa çıkarmadan ülkemizi her alanda daha iyi yerlere getirmek istiyoruz” dedi.

Erol: Sorumluluğumuz Arttı

CHP Balıkesir İl Başkanı Mete Erol, 1 Kasım seçimlerinin ardından CHP’nin sorumluluğunun daha da arttığını söyledi. Seçimleri değerlendiren Erol şunları söyledi: “Türkiye gerçekten olağanüstü bir süreçten geçiyor. Bu seçime de olağanüstü koşullar altında gidildi. 1 Kasım seçimleri, mal ve can güvenliğinin olmadığı, bazı tehditlerin savrulduğu bir ortamda yapıldı. Seçmen de bazı partilere sert bir mesaj verdi. Tabii milli iradeye saygı duymak demokrasinin gereğidir. Bu sonuçların ardından CHP’nin sorumluluğu daha da artmış görünüyor. CHP bu ülkenin kurucu partisidir. Şu anda CHP’de bir değişim oluyor, bunu cümle alem de görüyor. Bu olumlu değişim devam edecek. 1 Kasım’da 275 bin 229 oy aldık, oy oranımızı yüzde 34.6’ya yükselttik. 3 olan milletvekili sayısını koruduk. Ama bu da bizi mutlu etmedi.”

Atıcı: “Özeleştiri Yapacağız”

MHP Balıkesir İl Başkanı Argun Atıcı, vatandaşın iradesine saygı duyduklarını belirtirken, gerekli öz eleştiriyi yapacaklarını söyledi. Atıcı şunları söyledi: “Bir kaos ortamında seçime gidildi. Vatandaş sandıkta tercihini yaptı. Demokrasinin kuralları çalıştı. Vatandaşın iradesine saygı duyuyoruz. Gerekli özeleştiriyi kendi içimizde yapacağız. Hatalarımız varsa gözden geçireceğiz.”

 

Kaynak: ilkhabergazetesi.tv

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha