ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

BAŞVURULAR BAŞLADI!
BAŞVURULAR BAŞLADI!
Bu Habere Oy Verin!

Gönen Belediyesi’nin 27.’cisini düzenlediği Ömer Seyfettin Hikaye Yarışmasında Ömer Seyfettin’i anmak ve hatırasını yaşatmaya devam etmek ve Bunun yanında Türk edebiyatı tarihine yeni hikaye ve hikayeciler kazandırma düşüncesiyle her yıl düzenlediği hikaye yarışması sonuçları 01 Mart 2016’da açıklanacak, dereceye girenlere 05 Mart 2016 tarihinde ödüller sahiplerine teslim edilecek.

27. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması’nı her sene düzenleyen Gönen Belediyesi, yarışmayı Öğrenciler ve Yetişkinler olmak üzere iki bölümde gerçekleştirecek. Ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği Öğrenciler Bölümü ile üniversitede okuyan öğrenciler ve hikayeye ilgi duyan yetişkinlerin katılabileceği Yetişkinler Bölümü’nde yarışmaya katılmak isteyenler, 31 Aralık 2015 Perşembe gününe kadar Gönen Belediyesi’nin yazışma adresine hikayelerini gönderebilecekler.

27. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması, iki bölüm halinde düzenlenmiştir. 27. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması’nın katılım şartları, verilecek ödüller ile ilgili yaptığı duyuru şöyle;
Konu: Serbesttir. 27 Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması, iki bölüm halinde düzenlenmiştir:

I) Öğrenciler Bölümü: Ortaokul ve Lise’de okuyan öğrenciler katılabilir.

II)Yetişkinler Bölümü: Üniversite’de okuyan öğrenciler ve Hikâyeye ilgi duyan bütün yetişkinler katılabilirler.

1- Yarışma, Türkiye’de ve başka ülkelerde yaşayan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.
2- Kitaplarıyla hikâyeci olarak kabul edilmiş yazarlar ile daha önce yapılan Ömer Seyfettin Hikâye Yarışmalarında birincilik almış eser sahipleri, yarışmaya katılamaz.
3- Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.
4- Yarışmacılar, hikâye yarışmasına en fazla bir hikâyeyle katılabilirler.
5- Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin üzerinde sadece rumuz bulunacaktır.
6- Yarışmacı, kimliğini, açık adresini e-mail adresini ve özyaşam öyküsü ile bir adet fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuzunu yazıp hikâyesinin yer aldığı büyük zarfın içine koyacaktır.
7- Hikâye, bilgisayarda Times New Roman karakteri ile 12 punto büyüklüğünde, bir buçuk satır aralığında yazılmalı, A4 boyutundaki ölçülerle yaklaşık on sayfa uzunluğunda olmalıdır.
8 – Hikâyeler, daha sonra kitap şeklinde basılacağı için, hikâyenin konduğu zarfın içine Word formatında hazırlanmış, iki çıktısıyla birlikte, CD’ye yüklenmiş olarak gönderilmelidir.
9 – Yarışmaya katılacaklar, hikâyelerini Belediyemize elden verebilecekleri gibi, duyurumuzda belirtilen teslim adresine kargo yoluyla da gönderebilirler.
10 – Yarışmaya katılmak üzere Belediyemize teslim edilen hikâye metinleri, geri verilmeyecek ve metin sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.
11 – Yarışmada ödül kazanan eserlerin her türlü hakları, Gönen Belediyesi’ne ait olacaktır. Yarışmada dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen hikâyeler, kitap haline getirilecektir. Yayımlanacak eserlere ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.
12- Yarışmacılar katılacağı bölümü (Öğrenciler bölümü veya Yetişkinler bölümü) ve e-mail adreslerini gönderecekleri büyük zarfın üzerine yazmalıdırlar.
13-Öğrencilar bölümünde 18 yaş altı dereceye giren yarışmacıların bir ebeveyni ile beraber, yetişkinler bölümünde ise dereceye giren yarışmacının geliş ve gidiş bilet ücretleri ödenecektir.
14 – Yarışma sonuçları, 01 Mart 2016 tarihinde açıklanacak, ödüller, 05 Mart 2016 tarihinde Gönen’de verilecektir.

SON TESLİM TARİHİ :

31 Aralık 2015 / Perşembe TESLİM YERİ : Gönen Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gönen / Balıkesir
TEL / 0266 762 18 45 Dahili 1111/1144 Beyaz Masa www.balikesirgonen. bel.tr
Birinci / 2. 000.00 TL / İki Bin Türk Lirası – İkinci / 1.500.00 TL / Bin Beş yüz Türk Lirası – Üçüncü /1.000.00 TL / Bin Türk lirası – Özendirme Ödülü / 500.00 TL / Beş yüz Türk Lirası

SEÇİCİ KURUL :

Cemal ŞAKAR Hikayeci – Hece dergisi, Salim NİZAM Hikayeci – Yazar, Prof. Dr. Recep DUYMAZ Trakya Üniversitesi, Prof. Dr. Ali DUYMAZ 17 Eylül Üniversitesi, Prof. Dr. Abdullah UÇMAN Mimar Sinan Üniversitesi, Yrd.Doç. Dr. Hulusi GEÇGEL Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi, Yrd.Doç. Dr. Yakup YILMAZ Kırklareli Üniversitesi, Öğr. Gör. İzzet Fuat ONAR Bandırma 17 Eylüll Üniversitesi- Gönen Meslek Yüksekokulu, Süleyman DÖKMEN Gönen Belediyesi Başkan Yardımcısı
27. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması T. C

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha