ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BEKLENTİ YÜKSEK!

BEKLENTİ YÜKSEK!
BEKLENTİ YÜKSEK!
Bu Habere Oy Verin!

1 Kasım seçimlerinde beklenilenin üzerinde oylarını arttırarak tek başına iktidar olan Ak parti de Balıkesir teşkilatı şimdi Balıkesir milletvekilleri arasından Bakan çıkar mı diye merakla beklemeye başladı.

Uzun yıllardır kabinelerde Bakan çıkaramayan Balıkesir de umutlar yüksek. Bakanlar kurulu listesinde Mahmut Poyrazlı,Sema Kırcı ve özellikle tecrübeli siyasetçi Ali Aydınlıoğlu nun Bakanlığa daha yakın olduğu tahmin ediliyor.
Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni Bakanlar Kurulu için çalışmaya başladı. 64. Hükümet’te yer alacak isimler arasında AK Parti’nin 3 dönemlik ağabeylerinin yanı sıra sürpriz yeni isimlerin de yer alması bekleniyor.

Yüksek Seçim Kurulu-YSK’nın resmi sonuçları açıklamasının ve Meclis’teki yemin töreninin hemen arıdndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümeti kurma görevini Ahmet Davutoğlu’na vermesi, Davutoğlu’nun da bir gün içinde hemen hükümeti kurması bekleniyor.

Davutoğlu’nun hükümette yer alacak isimleri belirlerken Erdoğan ile de değerlendirme yapması bekleniyor.

Yanıtı merakla beklenen soruların başında ekonominin patronunun kim olacağı geliyor. AK Parti kulislerine göre bu makama Ali Babacan’ın getirilmesi kesin gibi.

YENİ BAŞBAKAN YARDIMCISI

Diğer üç başbakan yardımcısının ise Cemil Çiçek, Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş olması bekleniyor. Bu üç isimden birinin bir başka göreve kaydırılarak Binali Yıldırım’ın da başbakan yardımcılığına getirilebileceği konuşuluyor.

Davutoğlu ile yakın mesai yapan Cevdet Yılmaz, Lütfi Elvan ve Efkan Ala’nın Bakanlar Kurulu’nda yer bulacağı kaydediliyor. MYK üyesi Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı’na, Faruk Çelik’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na Taner Yıldız’ın, Mehdi Eker’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na dönebileceği konuşuluyor.

BYR

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in ise bir başka bakanlık koltuğuna kaydırılabileceği de kulislerde konuşuluyor.

TUĞRUL TÜRKEŞ YER ALACAK MI?

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in ise bir başka bakanlık koltuğuna kaydırılabileceği de kulislerde konuşuluyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na Nurettin Canikli’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ise Hayati Yazıcı’nın adı geçiyor.

İKİ KADIN BEKLENTİSİ

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da koltuklarını koruması büyük bir olasılık.

Uzun dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dışında kadın bakanın yer almadığı AK Parti kabinelerinde bu kez ikinci bir kadın bakana yer verilmesi bekleniyor. Bir kadın bakanın da başörtülü isimlerden biri olacağı ileri sürüldü. Kadın bakanlarda adı Ayşe Keşir ismi konuşuluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha