ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

EN NET AÇIKLAMA!

EN NET AÇIKLAMA!
EN NET AÇIKLAMA!
Bu Habere Oy Verin!

2016 yılı asgari ücreti net 1300 lira olacak. Ekonominin en tepe isminden asgari ücret için flaş açıklama geldi. Ekonomi Bakanı Zeybekçi asgari ücretin 2016 yılında 1300 lira olacağını söyledi.

Zeybekçi asgari ücret ne zaman 1300 lira olur sorusuna ise “Başbakanımız net konuştu. Ocak ayından itibaren teknik olarak bir anayasal ve hukuki olarak bir sıkıntısı yoksa ocak ayı diye tahmin ediyoruz” yanıtını verdi.

Hükümetin seçim vaadi içinde yer alan asgari ücretin 1300 lira olmasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Dün Faruk Çelik’in yaptığı “Dediğimiz gibi asgari ücret 1300 lira olacak. Olmama ihtimali sıfır” açıklamasının ardından bugün flaş bir açıklama daha geldi.

Acıpayam ilçesinde konuşan Nihat Zeybekçi 2016 yılı asgari ücret zammıyla ilgili şunları söyledi;

-‘’Başbakanımız net bir şekilde asgari ücretin bin 300 lira olacağı ile ilgili konuştu. Bu bizim için bir taahhüttür. Taahhüt haline dönüşmüş olan, bu konuda AK Parti olarak da hükümet olarak da elimizden gelen yapılacaktır ve ilk fırsatta bununla ilgili gereği olan adımlar da atılacaktır. Ben hiçbir sorun görmüyorum. Asgari ücretin bin 300 lira olması ilgili bir sorun görmüyorum. Hükümet olarak bu yönde asgari ücret tespit komisyonuna tabii ki bu konu götürülecektir. Önerimiz o yönde olacaktır. Elimizden gelen her türlü gayret gösterilecektir. Aksi bir durum ben öngörmüyorum. Çünkü Genel Başkanımız ve Başbakanımız konuyla ilgili son sözü söylemiştir. Ondan sonra söz söylemek bize yakışmaz bize düşen gerekeni yapmaktır. İnşallah gereği yapılacaktır’’.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha