ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HER ALANDA KALİTE ARTIYOR

HER ALANDA KALİTE ARTIYOR
HER ALANDA KALİTE ARTIYOR
Bu Habere Oy Verin!

İspanya’nın Valencia şehrinde “6 Seviye Dijital Hastane Sertifikası” töreninde Bandırma Devlet hastanesine ödül verildi.

Bandırma Devlet Hastanesine Avrupadan ödül geldi. ’6 Seviye Dijital Hastane Sertifikası’ almaya hak kazanan Bandırma Devlet Başhekimi Uzm. Dr. Muzaffer Şenveli ödülü almak için İspanya’ya gitti.

Bu yıl altıncısı yapılan HIMSS Avrupa CIO Zirvesi’ne Avrupa’nın önde gelen bilişim teknolojileri ve sağlık bilişimi yöneticilerinin bir araya geldiğini söyleyen Bandırma Devlet Hastanesi yöneticisi ve Başhekimi Uzm. Dr. Muzaffer Şenveli, “Zirvede sağlık bilişimi sektöründeki son gelişmeler ele alındı. Katılımcılar ile birlikte bizlerde, etkinlik kapsamında sağlık bilgi teknolojileri konusunda Avrupa’nın en iyi uygulama örneklerini görme fırsatı yakaladık. Türkiye’ den ise Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü ve Bilişim Uzmanı Serkan Atagün katıldı.

Zirve kapsamında Türkiye’den Bandırma Devlet Hastanemize ve Tirebolu Devlet Hastanesine Seviye 6 Dijital Hastane Sertifikası verildi.

Bu hastaneler Eylül ayında yapılan yerinde değerlendirme sonucuna göre bu sertifikayı almaya hak kazanmıştı” diye konuştu.

Zirve, ’Seviye 6’ belgesine sahip La Fe Hastanesi ve ’Seviye 7’ olarak hizmet veren Denia Hastanesi ziyaretiyle sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha