ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

OKAN YALABIK

OKAN YALABIK
OKAN YALABIK
Bu Habere Oy Verin!

13 Ocak 1978 İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Balıkesirli olan Okan Yalabık, 1993’te okuduğu lisesine Cengiz Deveci’yi davet ederek, kendisini çalıştırması için davette bulunmuştur.

Aynı zaman içerisinde Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu’nun oluşmasında da ismi geçenlerden biri olmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını 1997 yılında kazanan Yalabık, bu bölümü başarıyla bitirmiştir. Üniversite dönemlerinde çeşitli amatör gruplar içerisinde görev alarak tiyatroya yönelik ilgisini göstermiştir. 1998 yılında ise Kenter Tiyatrosu’nda şu oyunlarda yer almıştır:

•Martı
•Nükte
•Sırça Kümes
•İnishmorelu Yüzbaşı Bunların yanı sıra beyaz perde de rol almış olan yakışıklı oyuncu; Gülüm, Kolay Para gibi filmlerde oynamıştır. Televizyon dizilerinde de kendine yer bulmuş olup; Yılan Hikâyesi, Serseri ve Hatırla Sevgili oynadığı başarılı dizilerden birkaçıdır. En son ise kendisini Muhteşem Yüzyıl’da Pargalı İbrahim Paşa olarak gördüğümüz oyuncu, 82. Bölümde diziden rol gereğince ayrılmıştır. Şimdi ise Analar ve Anneler dizisinde Polis Ayhan karakterini canlandırmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha