ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ORGAN NAKLİ’DE YAPILMAYA BAŞLADI

ORGAN NAKLİ’DE YAPILMAYA BAŞLADI
ORGAN NAKLİ’DE YAPILMAYA BAŞLADI
Bu Habere Oy Verin!

5 Ağustos 2015 Sağlık Bakanlığı yetkililerince ruhsatlandırılan Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Böbrek Nakli Merkezi kısa sürede ilk nakillerini gerçekleştirdi.

12 Kasım 2015 Perşembe canlıdan canlıya nakil ve de kadavradan canlıya nakil olmak üzere aynı gün içerisinde iki böbrek naklini birden başarıyla gerçekleştiren merkez ilimiz adına gurur kaynağı oldu.

Donör çıkarımında öncü olan Balıkesir, Böbrek Nakli Merkezinin aktif katkılarından sonra Üniversite Hastanesiyle de Organ Nakli’ne verdiği önemi göstermiş oldu.Nakillerin ardından Balıkesir Üniversitesi Hastanesine ziyarette bulunan Balıkesir Organ Nakil İl Koordinatörü Dr. Nil SOLMAZ KÖSE ” Başhekim Prof. Dr. Tunay KARLIDERE ve Böbrek Nakli Merkezi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Murat YILDAR’ a tüm ekip adına teşekkür etti, İlimizin böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu, başarıyla gerçekleşen nakilleri gördükten sonra mutluluğunu gizleyemediğini ” söyledi.Böbrek Nakli Merkezi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Murat YILDAR ise ” Prof. Dr. Hayrullah DERİCİ ve tüm ekip arkadaşlarıyla birlikte 2 nakil birden gerçekleştirdiklerini , nakil sonrası hastaların durumunun iyi olduğunu ” söyledi.

Dr. YILDAR ayrıca “Bu nakillerin bir başlangıç olduğunu sayıyı daha da arttırmak için ellerinden geleni yapacaklarını” belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha