ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

PASTIRMA SICAKLARI BİTİYOR

PASTIRMA SICAKLARI BİTİYOR
PASTIRMA SICAKLARI BİTİYOR
Bu Habere Oy Verin!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava durumu için meteoroloji alarm verdi! Önümüzdeki haftadan sonra soğuk ve yağışlı hava yurda giriyor. Kasım ayının sonlarına doğru İstabul’un yüksek yerlerinde kar yağışı olabilir!
Hava durumu için yeni açıklama geldi. Kar ne zaman yağacak, İstanbul’da kar yağacak mı sorularının cevabı geldi. Prof. Dr. Orhan Şen’in yaptığı yeni açıklamaya göre, bu ayın sonlarına doğru pastırma sıcakları bitiyor soğuk ve yağışlı hava yurda Trakya’dan giriş yapıyor. İstanbul’da Kasım ayının sonlarına doğru yüksek yerlerde kar yağışı görülebilir.

KAR İSTANBUL’A NE ZAMAN YAĞACAK?

Ülke genelinde devam eden pastırma sıcaklarının yerini  soğuk ve yağışlı havaya bırakması bekleniyor.
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi  Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, önümüzdeki haftadan itibaren soğuk ve yağışlı havanın  Trakya’dan giriş yapacağını belirtti.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

wtersgdfc

Beklenen soğuk havanın Edirne ve Kırklareli’nin yüksek kesimlerine kar  yağışı bırakabileceğini ifade eden Şen, ”Pastırma sıcaklarının son günlerini  yaşıyoruz. Hava, bir hafta sonra mevsim normallerine dönecek. Hava sıcaklıkları  5-6 derece düşecek. 23-24 Kasım’daki soğuma da Trakya ve batıda kayak  merkezlerine kar yapar. Şehir merkezlerinde kar yağışı beklemiyoruz” diye  konuştu.
Gelecek ayın sonlarına doğru batı bölgelerinde sıcaklıkların mevsim  normallerine ulaşarak, kış şartlarının kendisini göstermeye başlayacağını, doğuda  ise kar yağışının devam edeceğini vurgulayan Şen, iç kesimlerde sisin, batıda ise  bir hafta daha pastırma yazının etkisini sürdüreceğini aktardı.

İSTANBUL’DA KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Şen, İstanbul’da şehir yüksekliğinin az olması nedeniyle çok yoğun kar  yağışı beklemenin doğru olmadığını belirtti.

İstanbul’un ”ısı adası etkisi”nde kaldığını anlatan Şen,  ”İstanbul’da çok yoğun kar yağışı beklemek doğru değil. Binaların güneşten  aldıkları enerjiyi tekrar ısıtması, şehirdeki sıcaklığın 2-3 derece daha fazla  olmasına sebep oluyor. Bu nedenle kırsal alanlarda beklenen kar yağışı,  İstanbul’da olmaz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha