ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YATIRIM YAĞIYOR !

YATIRIM YAĞIYOR !
YATIRIM YAĞIYOR !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de geçtiğimiz gün iki büyük ihale vardı. Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nde yapılan ihalelerden biri KİPA’nın yanındaki arsada en az dört yıldızlı bir otel yapımı işi, diğeri ise İzmir yolu üzerindeki yaklaşık 34 dönümlük arsanın satışıydı. Otel ihalesi Hilton’un olurken, arsayı Ali Sabancı’nın sahibi olduğu Esas Holding aldı.

İki ayrı şirketin ortaklığında gerçekleşecek otel Hilton markasını Balıkesir’e taşıyacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yaylada AVM ile KİPA arasında yer alan 12 bin metrekare arazinin 6 bin metrekaresine otel yapılması için Encümen’de yapılan ihaleyi Hilton kazandı. >   Dünyaca ünlü marka Hilton’a  ihale edilen 6 bin metrekare alana Hilton Garden Inn konseptinde otel yapılacağı, otel inşaat çalışmalarının 2016 mart ayında başlayacağı ve inşaatın iki yıl içinde tamamlanacağı açıklandı.

ETRSDGHXFGHGF

BÜYÜKŞEHİR HİLTON’DAN YILLIK CİRONUN YÜZDE 5’İNİ  ALACAK

Hilton Oteli’nin yapım süresi üç yıl olarak belirlenirken, 30 yıllık kullanım hakkı tanınıyor. Hilton Oteli, 30 yıl sonra Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilecek. Otel işletmesi yıllık 300 bin TL + KDV kira ve yıllık cironun yüzde 5’ini Büyükşehir Belediyesi’ne verecek.

ARSA 50 MİLYON LİRAYA SABANCININ

İzmir yolunda şehir hastanesinin yanında yer alan yaklaşık 34 dönümlük arsa ise Esas Holding’in oldu. Büyükşehir Belediyesi arsanın bulunduğu bölgede bir alışveriş caddesi oluşturulmasını projelendirmişti. Ali Sabancı yönetimindeki Esas Holding, arsanın bulunduğu yerde bir alışveriş caddesi oluşturacak.45 milyon TL muhammen bedelle ihaleye çıkarılan arsa 50 milyon TL’ye satıldı.Gerek Hilton’un gerekse Esas Holding’in  Balıkesir’deki yatırım tercihlerinde başta MIPIM olmak üzere ulusal ve uluslararası fuarlarda Balıkesir’in tanıtımının etkisi olduğu belirtiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha