ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YELKENLER ÇAYGÖREN BARAJI’NDA YARIŞTI

YELKENLER ÇAYGÖREN BARAJI’NDA YARIŞTI
YELKENLER ÇAYGÖREN BARAJI’NDA YARIŞTI
Bu Habere Oy Verin!

– Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Yağcıbedir Halı Festivali çerçevesinde bu yıl ilk kez yelken gösterileri yapıldı. Yörede yaşayan vatandaşlar hayatlarında ilk kez yelken görürken, barajda yapılan yelken gösterileri ilgi gördü.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde 17. kez düzenlenen Yağcıbedir Halı Festivali’nde düzenlenen yelken gösterileri ilgi gördü. Hayatlarında ilk kez yelken gören vatandaşlar, yelkenleri izlemenin zevkli olduğunu söylerken, yelkene bilmekten uzak durdu. Çaygören Barajı’nda yüzen yelkenleri gören vatandaş Halime Göre, hayatında ilk kez yelken gördüğünü, daha önce sadece televizyonlarda görme imkanı olduğunu söyledi. Yarışları izleyen Kezban Çömlekçioğlu ise, yelken gösterilerini izlemenin güzel olduğunu ancak denemek istemeyeceğini söyledi.

Yelken spor kulüplerinden minik yelkencilerin yaptığı gösteriler ilgi ile izlenirken, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Çaygören Barajı’nın bir turizm noktası olduğunu söyledi. Başkan Yavaş, “Bugün bir ilki yaşıyoruz. Çaygören Barajı 1970’lerde inşa edilmiş bir baraj. İki ucu 10 kilometre olan etrafı çam ormanları ile çevrili Sındırgı’nın termal turizm merkezinin ortasında kalan bir yer. Sazan balıkları açısında da zengindir. İlk kez bu barajda farklı bir amaçla yararlanıyoruz. moncler outlet sale Bugün yelken kulübü Ayvalık’tan buraya geldi. Sındırgılılar bu anı yaşıyorlar. Bugün yelken yarışları yapılmasına karar verdik” dedi.

Yelkene daha önce binmediğini söyleyen Başkan Yavaş, barajı bir ucundan diğer ucuna küçüklüğünde yüzerek geçtiğini söyledi. Yavaş, “22 yıl önce buraya ilk yerleşen benim. Daha sonra termal oteller oldu. İlk yüzme deneyimim de burada oldu. Kola şişesini şortumuza takarak karşıya geçmiştik. Yüzmeyi öyle öğrendik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha