ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR VE BANDIRMA’DA FİYATLAR ÇILDIRDI !

BALIKESİR VE BANDIRMA’DA FİYATLAR ÇILDIRDI !
BALIKESİR VE BANDIRMA’DA FİYATLAR ÇILDIRDI !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir ve Bandırma’nın çok yönlü gelişimi, konut fiyatlarını da etkiliyor! Merkezde fiyatlar yükselirken, kiralık konut fiyatları da adeta çıldırdı!

Balıkesir, bölgesinde tarım ve hayvancılık sektörüne bağlı olarak gelişmekte olan bir ilimiz. Bandırma sanayi, Körfez bölgesi ise turizmde marka değeri yükselen merkezler haline dönüştü. Nüfusu iki milyona geçen Balıkesir Büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra her anlamda değerine değer kattı.  Balıkesir’in çok yönlü gelişimi, konut fiyatlarını da etkiledi. Balıkesir, Bandırma, Burhaniye, Ayvalık ilçelerinde fiyatlar yükselirken, çevre bölgelerde düşüş gözleniyor.

TEARHTGF

Altın Emlak Balıkesir Temsilcisi Tülin Alkan, balıkesirim.net muhabirine, bütün bölgelerde hareketliliğin mevcut olduğunu ama gelişim özellikleri göz önünde bulundurulursa Balıkesir ve Bandırma inşaat sektörünün gözde yerleri kapsamına girdiğini belirtiyor. En fazla hareketliliğinse, sosyal konutlarda görüldüğü vurguluyor. İnşaat kalitesine göre konut metrekare birim fiyatları 2 bin lira ile 3 bin 500 lira arasında değişim gösterebiliyor.

BALIKESİR ve BANDIRMA TAVAN YAPTI

Tülin Alkan,  balıkesirim.net muhabirine yaptığı değerlendirmede, Balıkesir merkeze doğru fiyatların yükseldiğini fakat merkezden uzaklaştıkça düşüş gözlendiğini vurguluyor. Merkez dışındaki kiralık konutlardaysa, fiyatlar değişebiliyor. Yeni konut üretiminin, ikinci el konut fiyatlarını aşağıya çektiğini belirten Altın Emlak Balıkesir Temsilciliği; ikinci el konutlarda metrekare hesabının, konutun merkeze olan yakınlığı ele alınarak fiyatlandırıldığını ve metrekare fiyatının bin lira civarında olduğunu vurguluyor.

WETAGRSDDFXVC

BU YERLERDE KONUTLAR ‘ALTIN’ DEĞERİNDE

Bu arada balıkesirim.net muhabirlerinin yaptığı araştırmada, Balıkesir ve Bandırma merkezlerinde çarşı merkezlerinin, alan olarak darlığı ve sıkışıklığı nedeniyle satılık ve kiralık dükkân fiyatları daha yüksek görülüyor. Altın Emlak Temsilcisi Tülin Alkan, Balıkesir çarşısında satılık 50 metrekare dükkanın yaklaşık 1.5 milyon liradan fiyatlandırıldığını, aynı dükkanın aylık kirasının ise yaklaşık 4-7 bin lira civarında olduğunu belirtiyor. Arsa fiyatları da yine merkezde yüksekken, merkezden uzaklaştıkça düşüyor. Örnek olarak, 200 metrekare arsa 170 ila 200 bin lira civarında satılabiliyor.

 

balikesirim.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha