ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİRLİLER DERNEĞİ KONGREYE GİDEMİYOR !!

BALIKESİRLİLER DERNEĞİ KONGREYE GİDEMİYOR !!
BALIKESİRLİLER DERNEĞİ KONGREYE GİDEMİYOR !!
Bu Habere Oy Verin!

2009 yılında kurulan ve İstanbul da yaptığı çalışmalarla marka olan Balıkesirliler Derneği son zamanlarda sıkıntılı günler geçiriyor.

Balıkesirliler arasında yardımlaşma, dayanışma ve birlikteliği sağlamak amacı ile kurulan İstanbul Balıkesirliler Derneği genel kurul yapacağını bildirmesine rağmen olağanüstü genel kurula gidemiyor!

Kurucu Başkanlığını Salih Sağıroğlu’nun yaptığı Dernek ilk üç yılda çok ciddi çalışmalara imza atmış öğrencilere burs, işsiz olan Balıkesirlilere iş imkanı sağlamış, hastanelerde karşılaşılan sorunlara çözüm noktasında çalışmalar yapmış Bürokratından iş adamına, işçisinden öğrencisine kadar toparlanma süreci yaşatmıştı. Salih Sağıroğlu’nun görevi bırakmasının ardından büyük beklentilerle gelen İsmail Yaşar aynı çizgiyi koruyamamış ve Dernek son iki senedir tüm çabalara rağmen sürekli iniş eğiliminde hareket etmiş ve neredeyse tabela derneği durumuna düştüğü konuşulur olmuştu.

Mevcut Başkan İsmail Yaşar’ın “görevi bırakacağım” sözünden sonra Başkanlığa talip olan Ali Kundakçı geçtiğimiz aylarda adaylığını açıklamış ve yeni yönetim kurulu çalışmalarına başlamıştı. Önümüzdeki süreçte yapılması öngörülen olağanüstü genel kurulda şu ana kadar adaylığını açıklayan tek isim olan Ali Kundakçı yeni yönetim kurulu listesi hazırlıklarını sıkı bir şekilde devam ettiriyor.

Ancak aylar önce görevi bırakacağını ve olağanüstü genel kurul kararı alacağını belirten Başkan İsmail Yaşar’ın yönetim kurulunu toplayamadığı ve bu yüzden genel kurul kararı alamadıkları konuşuluyor. Mevcut yönetimin hukuki ve maddi olarak devredilmesi konusunda sıkıntılar bulunduğu, bu sıkıntılar yüzünden yönetim kurulu üyelerinin toplantılara gelmediği, yeterli çoğunluk sağlanamadığı içinde genel kurul imzalarını toplayamadıkları gelen bilgiler arasında.

İstanbul gibi yüz bin Balıkesirlinin yaşadığı bir dünya şehrinde Balıkesir’i temsil noktasında bulunan bir kurumun bu duruma düşmesi her kesimden büyük tepkiler alıyor. Görüşünü aldığımız bir çok Balıkesirli Derneğin bitme noktasına geldiğini, Balıkesir gibi bir ilin bu şekilde temsil edilmesinin kabul edilemez olduğunu, Dernek yönetiminden kimse ile irtibat sağlayamadıklarını, Balıkesir ve Balıkesirliler yararına hiçbir çalışma yapılmadığından şikayetçi.

Hala mevcut yönetim kurulunda görevli olan bir yöneticinin söyledikleri ise olayın özeti niteliğinde. Yönetim kurulu üyesi “Önceden toplantılara şevkle giderdik, projeler üretir, çalışmalar yapardık. Şakalaşır memleket üzerine sohbetler yapardık. Kısaca bir aile gibiydik. Bu koca şehirde yalnızlığımızı bir nebze olsa unutmaya çalışırdık. Ama artık ben bile artık arayıp sormuyorum ne yaptıklarını” dedi.

Bursa, Almanya, Ankara,Manisa ve diğer Balıkesirliler Derneklerinin çalışmalarını gördükçe duruma daha çok üzüldüklerini bildiren İstanbul’da yaşayan Balıkesirliler bu durumun bir an önce düzelmesi, Balıkesir’i ve Balıkesirlilerin iyi çalışmalarla eski günlerdeki gibi temsil edilmesini beklediklerini söylediler.

2009-2012 yılları arasında Balıkesirliler Dernekleri arasında çalışmaları ile göz doldurmuş ve bu çalışmalardan ilham alarak yurt içinde ve yurt dışında birçok yerde Balıkesirliler Derneği kurulmuştu.

Başkanlığa adaylığını açıklayan Ali Kundakçı’nın yönetim kurulu listesinin hazır olduğu ve ekibiyle alınacak genel kurul kararını bekledikleri biliniyor. Kundakçının listesinde Siyasetçiden, Bürokrata, işadamından işçiye kadar Balıkesir’i her anlamda temsil edebilecek bir yapı olduğu gelen bilgiler arasında. Ancak Dernek yönetim kurulunun ilgisizlik ve sıkıntılar yüzünden toplantı yapamadığı bu yüzden genel kurul kararı alamadıkları söyleniyor..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha