ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BANVİT AVRUPA’DA TURU GARANTİLEDİ

BANVİT AVRUPA’DA TURU GARANTİLEDİ
BANVİT AVRUPA’DA TURU GARANTİLEDİ
Bu Habere Oy Verin!

Basketboldaki gururumuz BANVİT Trabzon Medikal Park takımını yenerek gruptan çıkmayı garantiledi. 20 sayı atan Moerman maçın en iyi oyuncusu oldu.

Banvit Eurocup’ta bir üst turu çıkma açısından önem taşıyan Trabzon MP maçına Fortson, Johnson, Tolga, Moerman, Vidmar beşiyle başladı. İki takımda hücumda etkili olamayınca ilk 3 dakika 2–2 eşitlikle geçildi. Banvit hücumdaki sıkıntıyı gidermek için 3 uzuna dönse de beklediği verimi alamadı. Konuk takım 6–8 öne geçince Banvit molayı aldı. Mola dönüşünde Banvit yine savunmada açıklar verirken hücumda da top kayıpları yaptı. İlk çeyrek Trabzon MP takımının 8–16 üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci çeyrek Vidmar’ın bloğu ve Fortson’un hızlı hücumdan bulduğu sayıyla başladı. Fortson’un sürüklediği Banvit 2 dakika rakibine sayı olanağı vermeyerek 8-0’lık seriyle maçta eşitliği sağladı. 16–16 Trabzon molayı aldı. Darius ve Spipanovic Trabzon’u tekrar öne geçirdiler. 18 – 23 15. dakika Johnson’un üçlüğü ile 23–23 eşitlikle geçildi. Moerman’ın iki hızlı hücumu Trabzon’a molayı aldırdı. Karşılıklı sayılar çeyrek sonuna kadar devam edince ilk yarı 35–35 eşitlikle sona erdi.

T4ERYHKGJÖ

İkinci yarı Moerma’nın basketfaulü ile başladı. Darius’yanıt yine Moermen ile geldi. Savunmaların düştüğü bu anları iyi değerlendiren Banvit Moermen’ın sayılarıyla 47–39 öne geçti. Mola konuk takımdan geldi. Hücumda Banvit’in yaptığı basit hataları değerlendiren Trabzon farkı kapattı. 50–49 Çeyreğin son bölümünde kenardan gelen Slaughter ve Kolig’in karşılıklı sayıları vardı. Üçüncü çeyrek 54–53 Banvit’in üstünlüğü ile sonuçlandı.

Final periyoduna iyi başlayan takım Trabzon oldu. Velickovic takımını tekrar öne geçiren oyuncu oldu. Kulig’in üçlüğü Banvit’e mola aldırdı. 54–58 3 dakika sonunda Johnson Banvit’in ilk sayılarını attı. Fortson bir kez daha maça eşitlik getirdi. 58–58 Fortson’un durmaya hiç niyeti yoktu. Üçlüğü gönderince mola geldi. Son dakikaya 66–67 Trabzon üstün girdi. Slaughter üçlüğü ile Banvit öne geçti. Fortson basketfaulle maça noktayı koydu. 71-67 bu galibiyetin ardından Bunucnost Kazan deplasmanın da kaybedince iki Türk takımı da bir üst tura çıkmış oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha