ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“BÜYÜKŞEHİR İLE BİRLİKTE AYVALIK’IN SORUNLARINI ÇÖZERİZ”

“BÜYÜKŞEHİR İLE BİRLİKTE AYVALIK’IN SORUNLARINI ÇÖZERİZ”
“BÜYÜKŞEHİR İLE BİRLİKTE AYVALIK’IN SORUNLARINI ÇÖZERİZ”
Bu Habere Oy Verin!

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, BASKİ tarafından Ayvalık’ta yaptırılan 10 bin metreküplük su deposu ve merkez kanalizasyon terfi hattı temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, bu projeyi Ayvalık’ın uzun yıllardır yaşadığı su ve kanalizasyon sıkıntıların çözülmesi için atılan iki büyük adım olarak nitelendirdi.

Ayvalık’ın UNESCO yolculuğu hakkında da bilgiler veren başkan Gençer, “Biz yaklaşık bir yıldır Sayın Edip Uğur beyle ve BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram beyle Ayvalık’ın sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulunuyoruz. Bizim de kendilerine önerilerimiz oldu. Ortak çalışmanın sonucunda ortaya çıkan bu verimlilik inşallah Ayvalık’a fayda getirecek. Ayvalık hep söylediğimiz gibi Balıkesir’in dünyaya açılan kapılarından bir tanesi. Hem de dünyanın tanıması gereken özelliklere, niteliklere sahip güzel bir kent. Bu kentin altyapı sorununu halletmeden bu kente yapacağımız her şey maalesef eksik kalır. O yüzden bu yatırımlar çok önemli.

YESRHDTJVGH

Biz şimdi bir yola daha çıktık, UNESCO yolunda Ayvalık’ı kültürel miras listesine almak için bir yola çıktık. Bu yola çıkarken altyapı sorunlarımızın hallolması gerekir. Bu 3- 4 yıllık süreçtir. Tahmin ediyorum bu anlatılan projeler üç, dört yılda tamamlanarak Ayvalık’ın altyapı sorunu bitecek. Şehir merkezi, Sarımsaklı’da, Altınova’da yaşanacak olan sıkıntıların tedbirleri şimdiden alınıyor. Bu konuda emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İçme suyunun da arıtılarak verilmesinin büyük önem arz ettiğini de vurgulayan Gençer, su şebekelerinin değiştirilmesi gerektiğini ve bu konuda da bir çalışma olduğunu söyledi. Koordineli çalışmanın, beraber çalışmanın, aynı hedefte kilitlenmenin ilçe belediyeleriyle, büyükşehir belediyesi bu işlerin hepsinin altından kalkacağını da kaydetti.  İnşaatta çalışacak işçi ve mühendislere de kazasız belasız bir inşaat süreci diledi.

Başkan Gençer’in ardından konuşan AKP MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, hükümetlerinin Balıkesir ve Türkiye’ye yaptığı hizmetleri anlattı.

Son olarak kürsüye gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’da konuşmasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ olarak Körfezde bulunan ilçelerin altyapı sorunlarının çözümü için çeşitli yatırımlar yaptığının altını çizerek şunları söyledi; “Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla birlikte BASKİ Genel Müdürlüğü kurulmuştur. Hizmet kalitesi açısından Balıkesir genelinde 7 Taşra Şube Müdürlüğüne bağlı 20 İlçe Şefliği kurulmuştur. BASKİ Genel Müdürlüğümüzce 20 İlçede 221 Merkez 893 Kırsal olmak Özere toplam Bin 114 Mahallede; kış aylarında 1 milyo 200 Bin, yaz aylarında ise yaklaşık 3 Milyon 500 Bin kişiye toplam bin 700 personel ile hizmet vermekteyiz.”
Başkan Uğur, “Balıkesir’imize sağlıklı bir içme suyu temini için 7 kırsal mahallemizde 2 Milyon TL’lik bir maliyet ile Bozen Mahallesi (Altıeylül), Mecidiye ve Söğütçük Mahalleleri (Savaştepe), Beğendikler, Salmalı, İlyaslar Mahalleleri (Bigadiç) olmak üzere bu 6 Arsenik Arıtma Tesisimiz hizmete alınmış olup, Ayvalık Çakmak Mahallesi tesisinin montaj işleri devam etmektedir. Yine 25 Kırsal Mahallemizde Arsenik Arıtma Sistemli Çeşme yapımı sonuçlanmış olup, 50 Kırsal mahallemizde Arsenik Arıtma Sistemli Çeşme yapımı çalışmalarımız devam etmektedir. 75 adet Arsenik Arıtma Sistemli Çeşmenin maliyet bedeli 2,5 milyon TL olup, bu iş kapsamında Ayvalık İlçemizde; Beşiktepe, Karahayıt, Murateli ve Mutlu mahallelerinde Arıtmalı Mahalle Çeşmesi yapılacaktır” diye konuştu.
Daha sonra dua edilip kurban kesilerek törene katılan protokol tarafından düğmeye basılıp temel atıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha