ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“DAHA ÇOK KAZANMAK İÇİN KOOPERATİFLEŞİN”

“DAHA ÇOK KAZANMAK İÇİN KOOPERATİFLEŞİN”
“DAHA ÇOK KAZANMAK İÇİN KOOPERATİFLEŞİN”
Bu Habere Oy Verin!

21 Aralık Dünya Kooperatifler Günü kapsamında HAYKOOP Başkanı Faruk Özen ve 15 ilçe kooperatif başkanı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığa verdiği desteği takdirle karşıladıklarını ifade eden HAYKOOP Başkanı Faruk Özen, Balıkesir’deki kooperatifler olarak tarım ve hayvancılığın gelişmesi adına ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti. HAYKOOP Başkanı Özen sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü. Dünyada ilk kooperatifin açıldığı gün nedeniyle bugünü Kooperatifçilik Günü olarak kutluyoruz. Sizleri de bu vesileyle ilçelerden gelen kooperatif başkanlarımızla ziyaret edip, Büyükşehir Belediyesi’nin kooperatiflere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etmek istedik. Burada soğuk süt tankı desteği alan kooperatiflerimiz var. Büyükşehir Belediyesi’nde tarım ve hayvancılık konusunda hepimiz üzerimize düşen görevleri layıkıyla yapmaya devam ediyoruz. Sizinde bu yöndeki çalışmalarınızı takdirle izliyoruz”

“Tarım ve Hayvancılığa
Desteğimizi Sürdüreceğiz”

Balıkesir’in tarım ve hayvancılıkta önemli bir merkez olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, üretimde kalitenin artması bakımından kooperatiflerin üstlendiği görevin önemine dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılığı desteklemeyi sürdüreceklerini vurgulayan Başkan Uğur, “ Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılığı destekliyoruz.. Kooperatifleşme önemli bir hamledir. Hayvancılık ve çiftçilikle uğraşan üreticilerimize kooperatifleşmeyi tavsiye ediyoruz. Üreticilerimiz kooperatifler aracılığıyla son teknoloji makinelerle daha kaliteli ürün elde edebilir. Birlikten güç doğuyor. Bu zamana kadar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak; soğuk süt tankı, tohum seleksiyon makinesi, kovan altlığı gibi elimizden ne geliyorsa yaptık. Bundan sonra da bu desteklerimizi sürdüreceğiz”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha