ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

DOĞDUĞU YERE STAD YAPTIRIYOR !

DOĞDUĞU YERE STAD YAPTIRIYOR !
DOĞDUĞU YERE STAD YAPTIRIYOR !
Bu Habere Oy Verin!

Borussia Dortmund’un Dursunbeyli ünlü futbolcusu İlkay Gündoğan adına Dursunbey’de stad yapılıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Balıkesir’in Dursunbey ilçesine yapılacak olan İlkay Gündoğan Stadı’nın yapımına başlandı.

Dursunbey’de eski stadın yerinin Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilmesinin ardından, statsız kalan ilçede yeni stadın yapımına başlandı. Hıdırlık bölgesindeki bir alanın Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmesinin ardından geçtiğimiz ay ihalesi yapılan stat, yapım işini alan firma çalışmalarına başladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve Dursunbey Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Turhan yetkililerden bilgi aldı. Stadın 2015 Mart ayı sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Dursunbey Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Turhan, stadın ilk etapta 500 kişilik tribüne sahip olacağını söyledi. Stadın Büyük kategorilerdeki statlar ile aynı ebatta olacağını belirten Yusuf Turhan ilk etapta soyunma odaları ve hakem odalarının yapımına başlandığını söyledi. UEFA standartlarında sentetik çim ile kaplanacak olan stadın isminin de İlkay Gündoğan Stadyumu olacağını ifade eden Turhan, Borussia Dortmund’un dünyaca ünlü futbolcusu İlkay Gündoğan’ın stat yapımının ardından sosyal tesisler ve bir çok açıdan buraya destek olacağını sözlerine ekledi.
Daha önce Dursunbey Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzlenen stat yerinde yüklenici firmanın çalışmaları aralıksız devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha