ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

DURSUNBEY ŞANTİYE HALİNDE

DURSUNBEY ŞANTİYE HALİNDE
DURSUNBEY ŞANTİYE HALİNDE
Bu Habere Oy Verin!

Dursunbey’de hem Sosyal hem de Fiziki açıdan Belediyeciliğe sınıf atlattıran Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ilçede büyük bölümü tamamlanan alt yapı çalışmaları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Bu yıl başlatılan alt yapı çalışmaları ile İlçeyi âdete büyük bir ameliyata yatırdıklarını ifade eden Başkan Bahçavan; “Biz Dursunbey’i bir ameliyata yatırdık. Küçük bir ameliyat değildi bu. Tabi bunu açtıkça da altından büyük sorunlar çıktı. Artık dedik bunu açmışken, tamamını halledelim. Her zaman dediğimiz gibi buralarda tekrar tekrar çalışma yapılmasın. O sebeple hem yer altına yağmur sularını, bunun yanında kanalizasyon ve içme suyumuzu yenileyip, kısmi olarak ta yaklaşık üç bin metre civarında da elektrik hatlarını yer altına alıyoruz. Tabi yapılan bu iş şu anda %80’leri geçti. Kış şartlarından dolayı biz tedirgin olduk. Eminbey caddesine başlamamıştık. Fakat havaların güzel ve Eminbey Caddesinde de toprağın gevşek olması gerçekten bizi rahatlattı. Eminbey Caddesinin de Baski’nin önünden Belediyemizin önüne kadar olan bölümde yer altı çalışmasını bitirdik. Bu kısımda da vatandaşlarımız çamurda çapakta kış gününde uğraşmasınlar diye geçici olarak oraya sıcak asfalt attık” dedi.

DEVLET CADDESİNDE YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Eminbey’de ki çalışmaların kısmi olarak devam ettiğini hatırlatan Başkan Bahçavan, Belediyenin önünden devam eden çalışmaların birkaç gün içinde Sağlık Ocağı önüne geleceğini söyledi. Daha sonra çalışmaların panayır caddesinde süreceğini ifade eden Başkan, çetin kış şartları gelmeden Dursunbey’in içini toparlamayı düşündüklerini söyledi. Öte yandan alt yapı çalışmaları bitirilen bölgelerde kaldırım çalışmalarını hızlı bir şekilde yaptıklarını söyleyen Başkan Bahçavan, Devlet caddesinde de bordür ve kaldırım çalışmalarına başladıklarını belirtti.

ARTIK KOT ÖLÇÜMÜNÜ ALARAK İŞ YAPIYORUZ

Dursunbey’de daha önce yapılan alt yapı çalışmalarında yapılan yanlış hakkında da açıklamada bulunan Başkan Bahçavan; “Zamanında düşünülmeden üst üste beton, betonun üzerine asfalt, asfaltın üzerine parke taşı bizim kolayımıza gelmiş. Kaldırımlar da aynı şekilde. Biz özellikle yağmur sularının akması için kotunu alarak yapıyoruz. Çünkü zamanında bundan ötürü çok mağduriyetler yaşanmış. İnsanların evleri iş yerleri hep kaldırımlardan 10 santim 15 santim aşağıda kalmış. Biz buralarında gerçek kotuna getirerek çalışmalarımıza süratli bir şekilde devam ediyoruz. İnşallah 15-20 güne kadarda Devlet Caddesini toparlayarak kış gelmeden orayı da halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha