ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ESKİ VEKİL TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE

ESKİ VEKİL TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE
ESKİ VEKİL TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE
Bu Habere Oy Verin!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki karşılama töreninde, tarihteki temsili Türk askerleriyle birlikte çekilmiş fotoğrafını Twitter’dan paylaşıp mesajında “600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi.” demiş ve gündeme oturmuştu.

Bu yorumun yanı sıra İsmet İnönü ile ilgili paylaşımları ile gündeme gelen Babuşcu bu günlerde yine Türkiye’nin gündeminde. Tülay Babuşçu ve eşinin hacizlerle boğuştuğu yerel,ulusal basında ve sosyal medyada sık sık yer alıyor.

Eczane ve kuyumcu dükkânlarını kapatan Babuşcu çiftinin ev ve iş yerleri de icra takibine girdi. Tülay Babuşcu’nun vekilliği sürecinde kullandığı özel donanım Mercedes Vito aracı için de 2 hafta önce icradan yakalama kararı çıkarıldı.

2011’deki genel seçimde AKP sıralarından Meclis’e giren Tülay Babuşcu son seçimde aday gösterilmedi. Babuşcu vekilliğinin son yılında yaptığı Twitter paylaşımları ile sıkça tartışıldı. Babuşcu’nun paylaşımları yanı sıra eşi ile sahibi oldukları işler de gündemin sık tartışılan konuları arasına girmişti.

10 milyonu aşkın borç

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre Tülay Babuşcu ve eşi Lütfi Babuşcu’un ortak oldukları şirketleri yoğun haciz baskısı altında bulunuyor. İddiaya göre 10 milyonu aşkın borçları bulunan çift sahip oldukları iş yerlerini birer birer kapattı. Tülay Babuşcu’un sahibi olduğu, Balıkesir Devlet Hastanesi’nin karşısındaki eczane kapandı. Balıkesir merkezde bulunan Babuşcular Serhat Kuyumculuk da 20 gün kadar önce kapandı. Babuşcu çiftinin kuyumcu dükkânını 250 bin liraya devretmek istedikleri öğrenildi. Bu iki dükkân için ‘tadilat yapılıyor’ dendi. Çiftin bir süre önce açtıkları gözlük dükkânı da ödenmeyen kira nedeni ile tahliye edildi.

Lalesan’da üretim durdu

Babuşcu çiftinin sahibi olduğu Lalesan (Lalesan Tarım Hayvancılık Petrol İnş. Tur. San.) şirketinde ise herhangi bir faaliyetin olmadığı öğrenildi. Lalesan firması, Türkiye genelindeki çeşitli belediyelere sattığı çeşitli bitkiler ve laleler ile gündeme gelmişti. Babuşcu çiftinin sahip olduğu bir diğer şirket Merinos Tarım Hayvancılık Gıda İnş. San. ve Ticaret şirketinde de faaliyetlerin durduğu anlaşıldı. Şirket, özel koyun ırkının üretilmesi amacı ile 2013 yılında kurulmuştu. Babuşcu çiftine ait şirketlere yönelik icra takibi yapan avukatlardan biri de Engin Dedeleroğlu. Av. Dedeleroğlu, geçtiğimiz aylarda, Babuşcu ailesinin borçları nedeni ile 150 bin TL değerindeki pırlanta yüzükleri haczetti. Haciz tutarı ödendikten sonra yüzükler iade edildi. Av. Dedeleroğlu’nun bir diğer takibi ise Merinos Tarım’ın faaliyetlerine ilişkin. 850 bin TL dolayındaki takibin, Lütfi Babuşcu ile birlikte ithal hayvan getirmeyi planlayan bir şirket tarafından başlatıldığı öğrenildi. Balıkesir ve Bursa’daki icra müdürlüklerinin yanı sıra vergi dairelerinin de başlattığı icra takiplerinden Babuşcu çiftinin oturduğu ev de nasibini aldı.

Makam aracına haciz

Tülay Babuşcu’nun vekilliği sürecinde kullandığı özel donanım Mercedes Vito aracın üzerinde de çok sayıda haczin olduğu anlaşıldı. 2011 model siyah renk araca yönelik son takibin Bursa 9. İcra Müdürlüğü tarafından 23 Kasım’da yapıldığı anlaşıldı. Lüks araca kasım ayında farklı müdürlüklerden üç ayrı takibin daha yapıldığı anlaşıldı. Ziraat Bankası’na rehinli olan araç için Balıkesir Karesi ve Kurtdereli vergi dairelerinin de icra takibi bulunuyor. Balıkesir 3. İcra Müdürlüğü ise 17 Kasım’da verdiği kararda, söz konusu aracın yakalanmasını istedi.

“90 yıllık reklam arası ”

39 yaşındaki Tülay Babuşcu Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. 2001 yılında eczacı dükkânını açan Babuşcu, milletvekilliği öncesi Balıkesir Belediye Meclis üyeliği yaptı. Milletvekilliği sürecinde de yeni şirketler kuran Tülay Babuşcu’nun gündeme gelmesi ise yaptığı Twitter paylaşımlarıyla olmuştu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki karşılama töreninde, tarihteki temsili Türk askerleriyle birlikte çekilmiş fotoğrafını Twitter’dan paylaşan Babuşcu mesajında “600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi.” demişti. Babuşcu başka bir kullanıcının “Bizans dostu kahpe İsmet İnönü” başlıklı tweetini de paylaşmıştı.

 

 

Kaynak: ilkhabergazetesi. t

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha