ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

GELECEĞİN ETKİN SİYASETÇİSİ OLACAK !

GELECEĞİN ETKİN SİYASETÇİSİ OLACAK !
GELECEĞİN ETKİN SİYASETÇİSİ OLACAK !
Bu Habere Oy Verin!

Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin en aktif siyasetçilerinden biri Balıkesir’den olacak. Genç-aktif siyasetçi Mustafa Canbey kısa zamanda yaptığı etkili çalışmalarla ismini siyasetin ön sıralarına yazdırdı.

1975 yılında İvrindi’de doğan gazeteci, yazar ve akademisyen Mustafa Canbey Balıkesir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Akademik kariyeri sırasında “Siyasî İletişim” alanı üzerine yoğunlaşan yazar, “Liderlerin Markalaşması Üzerine Bir Analiz” konulu tezi hazırladı ve bu çalışma üniversite senatosu tarafından onaylanarak yayımlandı.

2008 yılında da ilk kitabı olan “Cephede Bir Muallim: Şehit Ethem” adlı eseri kitapçıların raflarındaki yerini aldı.Ulusal bir gazetede gazetecilikte yapan Mustafa Canbey 30 Ocak 2009’da bir  gazetenin İstihbarat Şefi oldu, çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı.2012 yılında Basın İlan Kurumu Tekirdağ Şube Müdürü oldu. 2014’te Koordinasyon ve İdare Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atanan Mustafa Canbey, bu görevinden milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

EW

7 Haziran seçimlerinde 8. Sıradan aday olan Mustafa Canbey Seçim çalışmalarında tüm parti adayları arasında en çok çalışan ve ilgi gören aday olarak dikkatleri çekti. Seçimlerin ardından hükümetin kurulamaması üzerine alınan erken seçim kararı sonrası aday sıralamasında 5. sıraya yükseldi. Etkili iletişim, aktivitesi ve çalışmaları ile çok sevilmesi halk ve yerel basın tarafından büyük ilgi görmesine rağmen seçilemedi. Partisine 1 vekil kazandırmasına rağmen kendisinin meclise gitmesine yeterli olmadı.

1 Kasım seçimleri öncesi yapılan temayül yoklamalarında ismi ilk sıralarda çıkan Canbey seçimlerde 5. Sırada yer buldu. Balıkesir 26’nci dönem 5’nci sıra milletvekili adayı olan ve az bir oy farkı ile Meclis’e gidemeyen Mustafa Canbey, kariyer basamaklarını hızla tırmanıyor. Mustafa Canbey Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. HAS Parti döneminde Genel Başkan Numan Kurtulmuş’un danışmanı olan Mustafa Canbey’in bu eski ilişki dolayısıyla birlikte çalışma sürecinin devam edeceği anlaşılıyor.

GWARSDFB

Mustafa Canbey’in çalışmaları ve Balıkesir halkının her kesiminden ilginin büyük olması gelecek dönemde Balıkesir’de etkili bir siyaset adamının geldiğinin habercisi olarak yorumlanıyor. Numan Kurtulmuş gibi usta siyasetçinin Danışmanlığı ile başlayan tecrübe ise uzun yıllar bu etkili siyasetin devam edeceğinin belirtisi olarak yorumlanıyor.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEKİ ÜYELİK VE HİZMETLERİ

Mustafa Canbey’in bu kadar başarılı ve takdir toplayan kişi olmasının temeli gençlik yıllarına dayanıyor. İlk gençlik yıllarından itibaren sivil toplumu örgütleme faaliyetlerindeki girişken ve çalışkan kişiliğiyle dikkatleri üzerine çeken Mustafa Canbey, henüz Balıkesir İmam Hatip Lisesi’nde öğrenci olduğu yıllarda Millî Gençlik Vakfı (MGV) bünyesinde gerçekleştirdiği çalışmalarla, çok erken bir yaşta Balıkesir’in kültürel ve sosyal hayatının tanınmış simâları arasına girecekti.

İstanbul’da üniversite eğitimini sürdürürken de sivil toplum örgütlerindeki hizmetlerini hız kesmeden sürdüren Canbey, MGV’nin -Türkiye’nin nabzını tutan- bu büyük metropoldeki gençliğe yönelik irşâd faaliyetlerinde aktif roller üstlendi.

Yazarın günümüzde pek çok sivil toplum örgütünde aktif üyeliği ve yönetsel görevi bulunurken, İmam Hatip Lisesi mezunları ve mensuplarının Türkiye sathındaki en büyük buluşma / dayanışma platformu konumundaki ÖNDER’deki çalışmaları, bu alanda en dikkat çekici hizmetlerinden biridir.

Son sekiz yıldan bu yana ÖNDER bünyesinde aktif bir yönetici olan Canbey, sırasıyla bir yıl yönetim kurulu üyeliği, beş yıl boyunca da genel başkan yardımcılığı yaptıktan sonra, 2014 yılı sonbaharından beri anılan derneğin genel sekreterliğini yürütmektedir.

Canbey, ÖNDER’deki bu görevinin yanı sıra, Türkiye Yazarlar Birliği, Yeşilay Derneği,  MÜMDER(Marmara Üniversite Mezunlar Derneği) ve Cihannüma Derneği’nin de üyesidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha