ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

GÖNEN’E FAKÜLTE AÇILACAK !

GÖNEN’E FAKÜLTE AÇILACAK !
GÖNEN’E FAKÜLTE AÇILACAK !
Bu Habere Oy Verin!

Gönen fiziki olarak fakülteye hazırlanıyor. 350 öğrenci kapasiteli öğrenci çevre düzenlemesi ve altyapısıyla birlikte ihaleye çıkıyor..

Başkan Yakar ise, Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesiyle kesin konuştu: “Yurt, fakülteyi perçinledi. Kimsenin kaygısı ve kuşku olmasın,  Gönen’e fakülte açılacak. Biz, fiziki koşulları hazır hale getiriyoruz. ”
Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından Gönen’e yapılması planlanan 350 öğrenci kapasiteli, karma öğrenci yurdu 4 Şubat 2016 tarihinde ihale edilecek. Öğrenci yurdunun, Meslek Yüksek Okulunun yakınlarındaki 20 dönüm alana yapılacağını bildiren Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Öğrenci yurdu çevre düzenlemesi ve altyapısıyla birlikte komple tesis olarak ihale edilecek” dedi.

FAKÜLTEYİ PERÇİNLEDİ

Öğrenci yurdunun, öğrencilerin barınma sorununa çözüm üreteceğini gibi Gönen’e fakülte kurulmasını da perçinlediğini aktaran Belediye Başkanı Yakar, “Öğrencilerin barınma sorununa çözüm üretmeden, yani yurt olmadan fakültenin kurulması zordu. Geçen hafta İlçe Başkanımız Servet Bıyık’la birlikte Ankara’ya gerçekleştirdiğimiz ziyarette, 350 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu projemizle ilgili gerekli girişimlerde bulunduk.
Şu anda Gönen, üniversite için fiziki şartlarını yerine getiriyor. Yurt bunun başında, fakülte olarak hizmet verecek binayı da tespit edip, gerekli mercilere ilettik. Biz, fiziki altyapımızı hazırladığımızda Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi kurulacak. Kimsenin bu konuda kaygısı ve endişesi olmasın” açıklamasında bulundu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha