ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İSTANBUL VE BALIKESİR İÇİN BİLGİLER

İSTANBUL VE BALIKESİR İÇİN BİLGİLER
İSTANBUL VE BALIKESİR İÇİN BİLGİLER
Bu Habere Oy Verin!

İstanbul ve Balıkesir için beyaz alarm son hava durumu korkuttu. Kar yağışı gece etkisini gösterdi ve 1 Ocak cuma gününe kadar şiddetini arttırarak devam edecek.

İstanbul Ankara, Bursa, Konya, Eskişehir, Trabzon, Balıkesir, Kocaeli, Samsun, Sakarya olmak üzere birçok ilde hava durumu son raporları meteoroloji açıkladı, durum fena! Kar yağışı gece etkisini arttırdı. Onlarca araba yolda kaldı, seferler iptal edildi kısacası İstanbul’da olağanüstü hal ilan edildi. Kar yağışı  1 Ocak cuma gününe kadar şiddetini arttırarak devam edecek.

OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER

İllerin tatil kararlarını peşpeşe valilikler açıkladı. Buna göre 31 aralık perşembe tatil olan iller şöyle; Samsun, Çorum, Sivas, Tokat, Kastamonu, hakkari, Tokat, Karabük, Bolu, Trabzon, Karaman, Düzce, Erzurum, Nevşehir, Yozgat, Rize, Giresun, ordu, Sakarya, İstanbul, Konya, Zonguldak, Balıkesir, Bursa ve Muş oldu.

KAR YAĞIŞI YURDUN DÖRT YANINI SARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günlerdir ‘batı bölgelerde kutup, doğu bölgelerde Sibirya soğuğu’ tanımlamasıyla uyarısını yaptığı etkili kar yağışı, soğuk ve fırtına, yurdun büyük bölümünü etkisi altına aldı.

54TERHFJ

Sibirya yüksek basıncı etkisindeki Doğu Anadolu Bölgesi’nde, önceki gece en düşük hava sıcaklığı eksi 10 dereceyle Ağrı’da kaydedildi. Hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Erzincan ve Kars’ta 9, Ardahan’da 8, Erzurum’da 6, Tunceli’de 3, Iğdır’da 2 derece oldu.

İstanbul ve Balıkesir hava durumu için meteorolojinin günler öncesinden verdiği uyarı tuttu. Kar yağışı etkisini arttırdı bugün gün boyunca kar yağışı devam edecek. Sıcaklık değerleri giderek düşüyor.

6YETHJGN

İstanbul hava durumu meteorolojinin son tahminlerine göre kar yağışı 1 Ocak Cuma gününe kadar etkili olacak sonra kar etkisini azaltacak.

U6RTG

Balıkesir’de kar yağışı yarına kadar sürecek. Cuma ve Cumartesi ara verecek, Pazar günü etkisini tekrar gösterecek.  Sıcaklık akşam ve gece saatlerinde en düşük değerlere düşecek. Cuma akşamı -6 derceleri bulacak olan sıcaklıklar cumartesi günü poyrazın yerini lodosa bırakması ile yükselmeye başlayacak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha