ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KOPAN EL YERİNE DİKİLDİ

KOPAN EL YERİNE DİKİLDİ
KOPAN EL YERİNE DİKİLDİ
Bu Habere Oy Verin!

Nail Atabay’ın hızar motoruyla tamamen kesilen bileği, Çanakkale Devlet Hastanesi’nde ilk kez uygulanan mikro cerrahi operasyonla dikildi.

Balıkesir’de ikamet eden 65 yaşındaki Nail Atabey, 5 Aralık’ta iş yerinde elini hızar motoruna kaptırması sonucu sol el bileği tamamen kesildi. Çanakkale Devlet Hastanesi ile irtibata geçen Balıkesir 112 Acil Yardım Hizmeti görevlileri, Atabey’i Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk etti.

Çanakkale Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Utku Özcan tarafından ameliyata alınan Atabey’in bileği mikro cerrahi operasyonla yaklaşık 7,5 saatte dikildi.

Özcan, hastaya uyguladıkları mikro cerrahi teknikle çıplak gözle görülemeyecek kadar ince ve hassas dokuların onarılabildiğine işaret ederek, “Bu teknikte ameliyat mikroskobu yardımıyla ameliyat sahası büyütülmekte, çok ince damar ve sinir gibi dokuların detaylı görünümü elde edilmektedir. Bu tür uzuv kopmalarında süre çok önemlidir. Dakikaların hatta saniyelerin bile çok önemi vardır. Bu süreç başarıyla tamamlanmış ve hasta için büyük öneme sahip eli yerine dikilmiştir” dedi.

Bundan sonraki süreçte yoğun bir fizik tedavi programıyla hastanın elinin tekrar eskisi gibi kullanabilmesinin sağlanabileceğini aktaran Özcan, bu tür zor ve başarılı operasyonların ancak ekip ruhuyla gerçekleştiğini kaydetti.

 

tv100.com.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha