ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

PROJEYE 150 BİN EURO !

PROJEYE 150 BİN EURO !
PROJEYE 150 BİN EURO !
Bu Habere Oy Verin!

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği’nden sağladığı destekle Balıkesir ve Çanakkale’de Gıda Üreticileri Kümesi kurulması için ilk somut adımları atacak. Proje ile gıda sektörü için kümelenme çalışmasının yol haritası belirlenecek.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Türkiye’yi doyuran bölge Güney Marmara’nın gıda konusunda rekabet edebilirliğini artırmak amacıyla başlattığı kümelenme çalışmalarına Avrupa Birliği’nden (AB) 150 bin Avroluk destek sağladı. Avrupa Birliği ve Türkiye Arasındaki Sivil Toplum Diyaloğu-IV – Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu Hibe Programı kapsamında GMKA’nın sunduğu “Güney Marmara Gıda Kümesi” projesi hibe almaya hak kazandı.

GMKA’nın Güney Marmara Gıda Kümesi projesi için Merkezi Finans ve İhale Birimi ile sözleşmeyi Ajans adına Genel Sekreter Esra Kocabaş imzaladı.

Konuyla ilgili bir değerlendirmede buluna Kocabaş, “Ajansımız sadece finansman desteği sağlayan değil aynı zamanda uluslararası kaynaklardan bölgemize finansman desteği bulan bir köprü vazifesi görüyor. Böyle bir finansmanın sağlanması bölgemizdeki sektörlerin kümelenmesi çalışmaları için çok önemli bir somut adım oldu. Bu proje ile bölgemizdeki gıda sektöründeki aktörlerinde ciddi bir avantaj sağlayacağız” diye konuştu.

Güney Marmara’nın ilk kümelenme deneyimi

GMKA’nın AB’den sağladığı destekle hayata geçirilecek Güney Marmara Gıda Kümesi, Türkiye’nin en büyük gıda üretim merkezi olan Güney Marmara Bölgesi’nde uygulanacak proje Bölgenin ilk kümelenme deneyimi olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha