ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SİGORTA ALTINDA SOYGUN YAPILIYOR

SİGORTA ALTINDA SOYGUN YAPILIYOR
SİGORTA ALTINDA SOYGUN YAPILIYOR
Bu Habere Oy Verin!

Fahiş fiyatlara yükselen zorunlu trafik sigortası, araç sahiplerini isyan noktasına getirdi.

İzmir’de 4 bin liraya, 1993 model otomobil alan vatandaş, zorunlu trafik sigortası yaptırmak istediğinde duyduğu rakama inanamadı. Sigorta acenteleri, araç sahibine en düşük bin 40 lira fiyat çıkardı. Rakam farklı sigorta acentelerinde bin 500 TL’ye kadar çıktı. Bu rakamı ödemesi mümkün olmayan araç sahibi çareyi, 4 bin liraya aldığı otomobilin camlarına satılık ilanı asmakta buldu.

Zorunlu trafik sigortasında üst üste yapılan düzenlemeler vatandaşa zam olarak dönmeye devam ediyor. Trafik sigortasını yenileyenler eskisine göre çok büyük rakamlarla karşılaşıyor. Zorunlu trafik sigortasının son mağdurlarından biri de İzmir’de otomobil tamirciliği yapan Cemalettin Istık oldu. Bütçesine uygun otomobil arayan Istık, 4 bin TL’ye 1993 model Şahin araç aldı. Zorunlu trafik sigortası yaptırmak için sigorta acentelerini arayarak fiyat alan Cemalettin Istık, duyduğu rakamlara uzun süre inanamadı. Sigortacılar 4 bin TL’lik otomobil için en düşük sigorta bedeli olarak bin 40 TL çıkardı. Rakam farklı şirketlerde bin 500 TL’ye kadar çıktı. Tamirci Istık, bu şartlarda arabaya binmesinin mümkün olmadığını belirterek yeni aldığı otomobilin camına satılık ilanı astı.

‘DAHA ÖNCEDEN 300 TL’YE YAPTIRABİLİYORDUK, BU ŞARTLARDA GARİBAN ARABAYA BİNEMEZ’

İmkanı olmadığı için model araba alamadığını anlatan Istık, “Arabayı 4 bin TL’ye aldım. Sigorta yaptırmak istediğimde bin liranın altında sigorta bulamadım. Bu rakama sigorta yaptıramam, yaptıramayacağım için de tekrar geri satıyorum. Bu durumda garibanları düşük model araçlara da bindirmeyecekler.” dedi. Daha önce de zorunlu trafik sigortası yaptırdığını en yüksek rakam olarak 300-350 TL ödediğini de ifade eden Istık, “Son arabama verilen sigorta rakamını duyunca çok şaşırdım, olmaz böyle bir şey dedim. İnanamadım, 5-6 sigortacıyı aradım. Hiçbiri bin liranın altına inmedi. En düşüğü bin 40 TL fiyat verdi. Bu fiyatlar olursa arabaya binmemiz imkansız. Arabamı sigortasını yaptıramadığım ve kullanamadığım için satacağım. Ben o kadar yüksek fiyatı kaldıramam.” diye konuştu.

Aldığı arabanın model araba bile olmadığının altını çizen tamirci Istık, şunları söyledi: “Sonuçta Şahin bu, ona rağmen bin lira. Yazık, günah, verilen paraya yazık. Trafik sigortasıyla ilgili şikayetçi olan birçok arkadaşımız ve müşterimiz var. Sigortadan mağdur olup arabasını satan da var. Bin, bin 700 TL gibi rakamları da duydum. Bu gidişle gerçekten arabaya binmek çok zor. ”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha