ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TRAFİK ÇİLESİ ÖLÜMCÜL!!

TRAFİK ÇİLESİ ÖLÜMCÜL!!
TRAFİK ÇİLESİ ÖLÜMCÜL!!
Bu Habere Oy Verin!

Saatlerce araç içinde trafikte kalmak; böbrek yetmezliğinden tansiyona, kabızlıktan kalp krizine kadar birçok ölümcül hastalığa davetiye çıkarıyor…

Ucu bucağı görülmeyen araç kuyruğu, gürültü, egzoz gazı ve kirli hava… İnsanı çıldırtan bu durum sadece zaman kaybı değil, sağlığı da vuruyor. Öyle ki bel ve boyun ağrılarından idrar yolu enfeksiyonlarına, kabızlıktan hemoroidlere, tansiyon yüksekliğinden kalp krizine, anksiyeteden panik atağa kadar pek çok hastalık trafikte uzun süre zaman geçirildiğinde tetikleniyor. Dr. Didem Altay Gazi, trafikte ortaya çıkan hastalıkları ve korunma yollarını şöyle anlatıyor:

Bel ve boyunda tutulma: Saatlerce araç içinde oturmak bel ve boyun omurlarına aşırı yük bindiriyor. Ortopedik yastık kullanın, belinizi esnetin.

Diyabet: Uzun süre trafikte aç kalmak, ilaç alamamak, stres artışına bağlı olarak hipoglisemi ya da hiperglisemi ataklarına yol açar. Mutlaka atıştırmalık alın.

İdrar yolları enfeksiyonu: Tutulan idrar böbreklere kadar geriye kaçarak enfeksiyonlara ve böbrek yetmezliğine kadar gidebilen ciddi böbrek hastalıklarına, erkeklerde prostata yol açabiliyor.

HER TÜRLÜ VURUYOR

Kabızlık ve hemoroid: Bağırsak hareketlerinde yavaşlama ve kabızlık, kabızlık sonucunda ve uzun süre oturmaya bağlı olarak kan dolaşımının anal bölgede yavaşlaması sonucu hemoroid oluşabiliyor.

Kalp krizi: Trafikte uzun süre geçirmek stres hormonlarının artışına, bu da mide ülserlerine, tansiyon yükselmesine, hatta kalp krizinin tetiklenmesine yol açabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha